Kaynak: AdobeStock / lzf

Haziran 2022 geride kaldı ve görünüşe göre bu kripto kış ayında tüccarlar ve yatırımcılar için öncekinden daha az çığ oldu.

Hatırlatma olarak, Haziran ayında kripto piyasasının önemli ölçüde düştüğünü gördü, piyasa değerine göre ilk 10’daki tüm madeni paralar çift haneli yüzde kayıpları gördü ve ilk iki kripto varlık olan bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) öncekinden daha zayıf bir performans kaydetti. Mayıs . Örneğin bu, %40’lık bir düşüşle BTC’nin kayıtlardaki en kötü ayıydı.  

Yine de, piyasa çöküşünün ilk şokundan ve Terra ( LUNA ), Three Arrows Capital , Celsius Network ( CEL ), Voyager Digital , BlockFi ve diğerleri gibi şirketleri çevreleyen tüm büyük sorunlardan sonra, piyasa sonunda yeşil gördü.

Temmuz ayının en iyi 10 madeni parası

Kaynak: coincodex.com, 3:44 UTC

Piyasa değerine göre ilk 10 madeni paraya bakmak, daha yeşil Temmuz için nasıl bir dönüş yaptığını açıkça gösteriyor. Biri hariç tüm madeni paralar çift haneli artışlar gördü (stablecoinleri hesaba katmadan).

Ayın tartışmasız kazananı, %58’den fazla artışla ETH oldu. Ayın , projenin mevcut iş kanıtı ( PoW ) konsensüs mekanizmasından hisse kanıtı kanıtına ( PoS ) geçeceği yaklaşan Merge haberleriyle dolu olması dikkat çekicidir . Bu geçici olarak Eylül ayı için planlandı .

ETH’yi, %30 yükselen borsanın  yerel tokeni BNB ve ayrıca solana (SOL) ve %29’luk yükselişi takip ediyor. Ardından , her ikisi de geçen ay %19’dan fazla değer kazanan XRP ve BTC geliyor. 

Son olarak, yaklaşık %15’lik son çift haneli artış cardano’da (ADA) olurken, %10’un altına düşen tek kripto para dogecoin (DOGE) oldu .

Temmuz ayının ilk 50’sinden en iyiler

Kaynak: coincodex.com, 3:44 UTC

Ve yeşillik, tahtın ethereum classic (ETH) tarafından işgal edildiği piyasa değerine göre ilk 50 kategorisinde devam ediyor – Temmuz ayında yaklaşık %150 değer kazandı. Temmuz ortasında bir noktada, ETC piyasada ralli yaptı ve yıldan bugüne ETH’den daha iyi performans gösterdi. Tüm bunlar, Ethereum PoS’a geçişler çekiş kazanırken, Ethereum madencilerinin potansiyel olarak Ethereum Classic’e geçmeleri hakkında bir anlatı olarak oluyor. Ayrıca, Temmuz ayı sonlarında madencilik havuzu  AntPool  , Ethereum Classic ekosistemini desteklemek için 10 milyon ABD doları yatırım yaptığını ve daha fazla yatırıma devam etmeyi planladığını doğruladı 

Sıradaki ikinci sırada ise %100’ün üzerine çıkan filecoin (FIL) ve poligon (matik) ve nicelik (QNT) %90’ın üzerinde yükselirken, aave (AAVE) ve uniswap (UNI) %72’de kaldı. %75 bölge.

Bu listedeki diğer kripto paralara gelince, hepsi %52 ile %59 arasında değer kazanırken, burada yer alan ilk 10’daki tek kripto para ETH’dir.

Haziran ayının ilk 50’sinden en kötüsü

Kaynak: coincodex.com, 3:44 UTC

İlk 50’deki kırmızı-yeşil oranını gözlemlemek, madeni paraların geride bıraktığımız ayda nasıl performans gösterdiğini öğrenmenin her zaman en iyi yollarından biridir.  

Nitekim bugün tam bir ay öncesinin tam tersi bir durum görüyoruz. Bu kategoride Temmuz ayında kırmızı ile biten sadece bir jeton ve bu, Bitfinex tarafından verilen bir değişim belirteci olan  LEO’dur . İlginç bir şekilde, bu, Haziran ayının en iyi performansıydı.

Haziran ayının ilk 100’ünden en iyi ve en kötü

Temmuz ayında piyasa değerine göre ilk 100 arasında konuşulacak çok sayıda yeşil para vardı. İlk sırada aylık %365 artışla lido DAO tokeni (LDO) yer alıyor. Lido Finance, hizmetleri çeşitli Ethereum Layer 2 ölçeklendirme çözümlerinde genişletmeyi hedeflediğini duyurduğu için Temmuz ayında bir haber yaptı , ancak aynı zamanda kabul edilemez olduğu ortaya çıkan bir teklif ortaya koydu – topluluk üyeleri kripto yatırımına LDO 10m token satışına karşı oy kullandı . DAI 14.5m için Dragonfly Capital firması ve ekip kısa süre sonra ikinci, “daha iyi” bir teklifle geri döndü .

LDO’yu daha önce bahsedilen ETC, FIL ve MATIC takip eder. İlk 100 arasında en iyi on performans gösterenin ikinci kısmı , sırasıyla %95 ile %80 arasında yükselen bitcoin gold (BTG) , QNT, eğri DAO token (CRV ) ve dışbükey finans (CVX) içerir. Listenin sonuncusu, içinde bulunduğu karmaşaya rağmen Temmuz’u %79’luk bir artışla kapatmayı başaran sorunlu CEL.

Stabilcoinler dikkate alınmadığında, 100 arasında sadece dört kırmızı para vardı. Huobi token (HT) %3 düşüşle altıncı sırada, adı geçen LEO üçüncü sırada, çok sıkıntılı terra klasiği ( LUNC ) %17’lik bir düşüşle ikinci sırada yer alıyor ve ilk sırada %17’lik bir düşüşle tenset (10SET) oturuyor.  

haber kaynağı: cryptonews.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir