Memecoin’ler Shiba Inu ve Dogecoin, ayı yeşil ile bitirmek istiyor, ancak SHIB’nin kazanımları şu ana kadar DOGE’den önemli ölçüde daha yüksek.

Shiba Inu Temmuz’u %18 Karla Bitirirken Dogecoin %2 Artış Gözlemliyor

Aylarca süren düşüş trendinden geçtikten sonra, piyasadaki en büyük iki memecoin sahipleri, kriptolar ay için kazanç elde etmek üzereyken nihayet rahatlama bulabilirler.

Önce DOGE verilerine bakalım. Şu anda, orijinal memecoin fiyatı, son yedi gün içinde %4 artışla 0.0704$ civarında dalgalanıyor. Aşağıdaki grafik, geçen ay boyunca kriptonun değerindeki eğilimi göstermektedir.

Görünüşe göre madeni paranın fiyatı bu dönemde pek değişmemiş |
Kaynak:
TradingView’de DOGEUSD

Grafikten de görebileceğiniz gibi, Dogecoin Temmuz ayı boyunca önemli bir oynaklık gözlemlese de, ayı hala başlangıç ​​fiyatının sadece %2 üzerinde bitiriyor.

Daha büyük bir ölçekte kontrol edildiğinde, son üç ayda olduğu gibi, kripto para biriminin neredeyse %50’sinin kırmızıya yakın olduğu görülüyor.

Shiba Inu’ya gelince, fiyatı yazı yazılırken yaklaşık 0.0000120 8 dolar. DOGE kuzeni memecoin için haftalık kazançlar şu anda %3 seviyesinde.

Şimdi, geçen ay boyunca SHIB değerindeki eğilimi gösteren bir grafik:

Kriptonun değeri Temmuz ayında bir miktar büyüme yaşamış gibi görünüyor |
Kaynak:
SHIBUSD TradingView’de

Dogecoin’den farklı olarak, Shiba Inu , kripto para dönem boyunca %18 kazanç biriktirdiği için geçen ay önemli bir toparlanma kaydetti.

Ancak son üç ayın daha geniş zaman aralığına bakıldığında, değeri şimdi %45’in üzerinde olduğundan SHIB benzer şekilde kayıpta.

SHIB ve DOGE Piyasa Değeri Açısından

İki kriptonun piyasa değerlerine gelince , memecoin şu anda tüm kripto sermaye listesinde 10. sırada yer aldığından, Dogecoin kuzenini bu departmanda kolayca yendi.

Aşağıda, Shiba Inu’nun piyasa değeri açısından orijinal memecoin ile nasıl karşılaştırıldığını gösteren bir tablo bulunmaktadır.

DOGE’nin şu anda 9 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri var |
Kaynak:
CoinMarketCap

SHIB’nin piyasa değeri şu anda genel kripto piyasasında 16. en büyük, DOGE’nin altı puan gerisinde görünüyor.

Geçen yılın Ekim ayında Shiba Inu, kripto paranın bir noktada 30 gün boyunca %1000 arttığı eşi görülmemiş bir ralli gözlemledi. Ardından, memecoin de ilk on listesine girdi ve 9. sıra için Dogecoin ile sürekli mücadele etti.

Bununla birlikte, bir süre sonra ilk on yerden çıktığı için, kripto henüz orada bir yer için rekabet etmeye yaklaşmadı. SHIB’in DOGE’ye tekrar meydan okuyabilmesi için büyük olasılıkla başka bir büyük rallinin görülmesi gerekecek.

Kaynak:bitcoinist.com

Memecoin Battle: Shiba Inu’s Monthly Gains Stand at 18% While Dogecoin Sees Only 2% Profits

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir