Kripto piyasası istihbarat firması Messari, en iyi 25 kripto para raporunu açıkladı. Cardano (ADA)’nın listede yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Messari’nin raporunda Cardano’nun (ADA) dışlanmasına tepki gösterdi.

Messari, en büyük 25 kripto para topluluğu için raporlar üretiyor

Messari, kripto paralar için çeşitli raporlar yayımlıyor. Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, şirketin dünyanın en büyük 25 kripto para topluluğu için üç aylık raporlar sunduğunu söyledi. Selkis yakın zamandaki bir Twitter paylaşımında şu açıklamayı yaptı:

MESSARİ ŞİMDİ DÜNYANIN EN BÜYÜK 25 KRİPTO TOPLULUĞU İÇİN ÜÇ AYLIK RAPORLAR ÜRETİYOR. İŞTE İKİNCİ ÇEYREKTE YAPTIĞIMIZ İLK 15 RAPORUN EN İLGİNÇ GRAFİKLERİ

Messari’nin raporundaki listesinde Uniswap (UNI), Tezos (XTZ) gibi kripto para birimleri yer alıyor. Ayrıca, Polkadot (DOT), Solana (SOL), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Avalanche (AVAX) da var.

Cardano (ADA), Messari’nin listesinde yok

Maalesef Messari, en büyük kripto para topluluğu hakkındaki 2. çeyrek raporuna Cardano’yu (ADA) dahil etmedi. Bu nedenle, altcoin meraklılar, Selkis’e varlık sınıfının neden göz ardı edildiğini sordu. Session_cruz adına sahip bir Twitter kullanıcısı şu paylaşımı yaptı:

CARDANO NEREDE? HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM. CARDANO İÇİN HER ÖLÇÜME GÖRE DÜNYANIN EN BÜYÜK 25 KRİPTO TOPLULUĞUNDAN BİRİ OLDUĞU BİR RAPOR YOK. BU DURUM, BU RAPORUN GÜVENİLİRLİĞİNİ SORGULAMAMA NEDEN OLUYOR.

Haber kaynağı: KRİPTO KOİN https://kriptokoin.com/messari-listesinde-cardano-yok/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir