Mobil oyun üreticisi Gravity, bugün metaverse oyun platformu The Sandbox ile ortaklığını açıkladı. Metaverse coin haberin ardından hafif yükselişe geçti.

Gravity – Sandbox ortaklığı

Gravity, ortaklık boyunca Ragnarok LAND dünyasını Sandbox‘ın sanal dünyasına taşıyacak. Ek olarak Gravity, katılımcıların Ragnarok karakteri, canavarı veya evren temalı dijital malzemeleri kullanarak kendi video oyunlarını tasarlayabilecekleri Game Jam’e ev sahipliği yapmayı planlıyor. Ragnarok IP’nin yaygın olarak bilinmesi nedeniyle Gravity ve The Sandbox, kullanıcılara geniş bir ekosistem sağlayacak.

Ortaklık metaverse coin için neden önemli?

Metaverse tabanlı yeni Ragnarok’un dünyası ve karakterleri de oyunculara açık olacak. Gravity’nin hem web’de hem de mobilde desteklenen birincil oyun teklifi Ragnarok IP’dir. Ek olarak, Gravity, Ragnarok dünyasına ve oyuncu kadrosuna dayalı çevrimiçi animasyon dizilerinin haklarına sahip. The Sandbox Korea CEO’su Cindy Lee, Ragnarok IP’nin dünya çapındaki cazibesini kabul ederek, metaverse şirketini Gravity ile işbirliği yapmaya istekli kılan faktörlerden biri olarak övüyor.

Diğer Güney Koreli oyun şirketleri, Gravity’nin yanı sıra Web3 işletmeleriyle işbirliği yaptı. Netmarble ve Binance, Blockchain tabanlı ürünler geliştirmek için bu yılın başlarında bir işbirliği anlaşması imzaladı. Öte yandan Sandbox ve Anicube Ent, K-Culture’ı metaverse’ü tanıtmak için birlikte çalışıyor.

Haber Kaynağı: KRİPTO KOİN https://kriptokoin.com/metaverse-coin-yeni-ortaklik-duyurdu/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir