OpenSea artık Magic Eden’a rakip olacak kendi para basma platformuna sahip, ancak lansman ortağı Zoonies kapıdan tökezliyor gibi görünüyor.

Kısaca

  • OpenSea’nin yeni fırlatma rampası özelliğini kullanan ilk Solana NFT projesi olan Zoonies, bir günden fazla bir süre sonra henüz satılmadı.
  • OpenSea, Nisan ayında Solana NFT’lerini satmaya başladı, ancak rakip Magic Eden, Solana alanına hala geniş bir farkla hakim.

Açık bir şekilde rakip Magic Eden’in özellik setini eşleştirmek için OpenSea , yeni Solana NFT projelerini basmak için yeni fırlatma rampası özelliğini kullanıma sundu. Bununla birlikte, önde gelen NFT pazarının fırlatma rampasındaki ilk düşüşü, başından beri cızırtılı bir başarı olmaktan çok uzaktı.

Uzaylı temalı bir Solana NFT profil resmi projesi olan Zoonies, dün OpenSea’nin yeni Solana fırlatma rampasında giriş yaptı ve bu özelliği kullanan ilk proje oldu. Bir fırlatma paneli, koleksiyoncuların birincil satış sırasında NFT’leri basmasına (yani oluşturmasına ve satın almasına) izin verir ve bu, Magic Eden ve oyun merkezli Solana pazar yeri Fractal’ın birkaç aydır uyguladığı bir özelliktir.

Ancak, OpenSea’de Zoonies darphanesinin başlamasından bu yana bir günden fazla zaman geçti ve proje henüz satılmadı. Bu yazı itibariyle, toplam 8.888 Solana NFT’sinin 5.000’den azı basıldı. Beyaz liste satışı Çarşamba günü saat 12.00 ET’de başladı ve halka açık satış 19:00 ET’de başladı.

Şu anda, satılan bazı NFT’ler , koleksiyondaki en ucuz ürünlerin 1,97 SOL (yaklaşık 86 $) kadar düşük listelendiği OpenSea’nin ikincil pazarında 2.5 SOL (109$) genel nane fiyatının altında listeleniyor.

Solana NFT’nin OpenSea’de lansmanı ile karşılaştırılabilecek başka örnekler henüz yok, ancak Zooni’lerin durgun başlangıcı mevcut NFT ayı piyasasında benzersiz değil . Magic Eden’in içerik ve pazarlama müdürü Tiffany Huang,  Decrypt’e son Solana NFT darphanelerinden bazılarının da tükenmediğini doğruladı.

“Piyasa koşulları göz önüne alındığında, son zamanlarda fırlatma rampası koleksiyonlarımızdan bazılarını satmadık, ancak projelerimizi inceleme şeklimize özen gösteriyoruz” dedi. Huang, Magic Eden’in son zamanlarda yönergelerini “taahhüdümüzü göstermek için” güncellediğini de sözlerine ekledi. en iyi projeleri hayata geçirmek.”

Solana NFT alanındaki artan talebin ortasında Okay Bears ve Trippin’ Ape Tribe gibi yüksek profilli projeler , son aylarda Ethereum’da NFT ticaret hacmini bile geride bırakan hızlı satışlar ve önemli ikincil piyasa hareketleri gördü. Ancak, her proje anında bir başarı değildir ve proje yaratıcıları bazen uzun bir bekleme olmaksızın bu “tükenmiş” etiketi güvenceye almak için amaçlanan arzı keser.

Zooniler nihayetinde bu rotaya da gidebilir. Bugün projenin resmi Discord sunucusunda yönetici Zario, “Tedarik etmeyi kesmeyi düşünüyoruz ve yakında bununla ilgili [bir] duyuru yapacağız” diye yazdı.

NFT, profil resimleri, sanat eserleri, koleksiyonlar ve video oyunu öğeleri gibi dijital ürünler de dahil olmak üzere bir öğenin mülkiyet kanıtı gibi çalışan bir blok zinciri belirtecidir . Ethereum , toplam ticaret hacmine ve toplam değere dayanan lider NFT platformudur, ancak Solana , daha ucuz ücretler ve ateşli bir koleksiyoncu topluluğu ile yükselen bir rakip olarak ivme kazandı .

Ethereum merkezli pazarın genel NFT alanındaki en büyük pazar olduğu göz önüne alındığında, OpenSea’nin Nisan ayında Solana NFT pazarına girişi dikkat çekiciydi. Ağustos 2021’den Mayıs’a kadar, OpenSea her ay milyarlarca dolar değerinde NFT işlem hacmi sağladı, ancak son kripto piyasası çöküşü NFT satışlarını ve değerlerini de etkiledi.

Bununla birlikte, Magic Eden , halka açık blok zinciri verilerine dayanarak, Solana alanındaki ticaret hacminin %90 veya daha fazla payını rutin olarak koruduğu için OpenSea, şimdiye kadar Solana pazarında önemli bir göçük oluşturmadı . Rakip pazaryerlerinin resmi Twitter hesapları , tıpkı OpenSea’nin platformunda Solana NFT ticaretini ilk kez etkinleştirdiği zamanki gibi, Zoonie’lerin lansmanında dün de barb ve mem ticareti yaptı.

Zoonies’in nihai olarak 8.888 NFT arzının tamamını satıp satmayacağı veya toplamda kesinti yapıp yapmayacağı görülecektir, ancak OpenSea’nin bir sonraki lansmanını görmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız. Anime esinli bir Solana profil resmi projesi olan Monkai , 26 Temmuz’dan itibaren OpenSea’nin fırlatma rampasını kullanacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir