PİYASAYA GÜNCEL BAKIŞ – AVAX

Kripto para piyasası, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle düşüş yönlü bir ivme yakaladı.

Kripto para piyasası, Bitcoin’in hafta başından bu yana 21.100 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte yeniden düşüşe geçti. AVAX da kripto para piyasasının yeniden düşüşe geçmesi ile hafta başından bu yana yönünü yeniden aşağı çevirdi ve son 24 saatlik zaman diliminde de değer kayıplarına hız kazandırdı. AVAX, son 24 saatte ortalama %7,5’lik bir değer kaybı kaydetti ve 20,6 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

En son 22 dolar seviyesinin hemen altında el değiştiriyordu. Neredeyse Mayıs’tan Temmuz’a kadar kilit bir desteğe dönüşen direnç seviyesine ulaştı.

AVAX, Pazartesi günü 23,80 dolar civarındaki pazar kapanışına göre yaklaşık %8 daha düşük fiyattan işlem görüyor ve Coinmarketcap’ e göre son 24 saatte %8’in üzerinde düşüş yaşadı. Bu, piyasa değerine göre ilk 20’deki en kötü performans gösteren kripto para birimi olma özelliğini taşıyor. Olumsuz tarafı, ayılar 21 doların hemen altında 21 Günlük Hareketli Ortalamayı test etmeyi deniyorlar gibi görünüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

HABER KAYNAĞI : COINTÜRK

https://coin-turk.com/avax-cardano-axs-iste-hafta-basinda-yasanan-gelismeler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir