Katılımcılar, dünyanın en gelişmiş okyanus araştırma gemilerinden biri olan RV Odyssey’i Metaverse aracılığıyla keşfedebilirler.

Merkezi olmayan Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon, duyurdu . insanlara derin su altı görevlerine maruz kalmalarını sağlamak için yeni yaratıcı, eğlenceli ve ilgi çekici yollarla okyanus okuryazarlığını teşvik etmek için Ocean Conservation Exploration and Education Foundation (OCEEF) ile bir ortaklık

Okyanus korumada yeni bir dalga @oceef_ Dünya çapında bir okyanus koruma STK’sı olan için #Polygon ile birlikte çalışıyor. , yeni nesil bir okyanus koruma girişimi

Amaç, katılımcıların önemli kararlarda yardımcı olabileceği bir yönetişim platformu aracılığıyla etkileşimli deneyimler sunmaktır.

Polygon, bu işbirliğinin amacının, katılımcıların dünyadaki en gelişmiş okyanus araştırma gemilerinden biri olan RV Odyssey ile ilgili önemli kararlar almalarına yardımcı olabilecekleri bir yönetişim platformu aracılığıyla etkileşimli deneyimler sunmak olduğunu paylaştı. Katılımcılar, Metaverse’deki sürükleyici ve etkileşimli deneyimler yoluyla son teknoloji araştırma gemisini keşfedebilecekler.

Ortaklık, katılımcıların geminin gelecekteki güzergahına karar vermede, araştırma yapmada ve hatta meta veri deposu ve diğer Web3 araçları aracılığıyla gemideki görevlere katılmada önemli bir rol oynamasına izin vermeyi amaçlıyor.

OCEEF Kurucusu Alex Moukas, Polygon’un ev sahipliğinde düzenlenen Green Blockchain Summit 2.0’da şunları söyledi: “Poligon ortaklığımızı ve onun karbon nötr teknolojisini bir fırlatma rampası olarak kullanarak, birden fazla Web3 platformu aracılığıyla gemiye erişimi demokratikleştirmek için teknolojiyi kullanacağız ve katılımcılara geminin gelecekteki seyahat planına ve araştırmasına karar vermede yardımcı olma yeteneği sağlayacağız.”

OCEEF ayrıca öğrenci gruplarının farklı görevler ve dalışlar için ekiplerine katılmasına da izin verecek. Bu fırsatlar, projeyi finanse etmeye yönelik NFT’ler aracılığıyla sağlanacaktır.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal konuyla ilgili şunları söyledi: “OCEEF’in üstlendiği gibi küresel bir çabayı kolaylaştırabilmek çok alçakgönüllü. Teknolojimizin bu tür sürükleyici, eğitici ve değişim yaratan deneyimleri tüm dünyadaki insanlara getirme görevine bağlı olduğunu biliyorum. “

Nisan ayında, Polygon’un çekirdek ekibi yıl sonuna kadar karbon negatif olma taahhüdünde bulundu ve iklimle ilgili projelere 20 milyon dolar ayırdı. O zamandan beri, Polygon, ağın başlangıcından bu yana ağın CO2 borcunun tamamından daha fazla olan 104.794 ton sera gazını ortadan kaldırarak karbon nötr statüsüne ulaştığını iddia etti.

Kaynak : https://cointelegraph.com

Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamakta veya kullanılması amaçlanmamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir