Ripple (XRP) düşüş modunda ve bir gecede görüldüğü gibi %1,93 düştü. Ayrıca, Ripple kısa süre önce iki ayrı emanet cüzdanından gelen 1 milyardan fazla XRP tokenini serbest bıraktı. Şu anda kripto, en büyük spot borsalarda 0,38 dolardan işlem görüyor.

Ripple, 2017’de XRP’nin toplam arzının %55’inden fazlasını emanet olarak kilitledi. Analistler, düşüş eğiliminin veya zayıflığının, yakın zamanda meydana gelen tartışmalı yeni tokenlerin açılmasının aksine Bitcoin’in 24.000 $’ı geçememesiyle ilgili olduğuna inanıyor.

Aslında, Ripple emanete gönderdikleri tokenlerin çoğunu geri yüklemeye çalışıyor. Ek olarak, yeni jetonların kilidinin açılması her ayın ilk günü gerçekleşir ve XRP fiyatı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Yanlış anlaşılmaya rağmen, bu tokenlerin çoğu kripto borsalarını mutlaka boğmayacaktır.

Ripple, 2. Çeyrekte 408 Milyon Dolardan Fazla XRP Sattı

Bugüne kadar Ripple, 2. çeyrekte yaklaşık 408 milyon dolarlık XRP sattı. Satışlardaki son başarı veya artış, esas olarak Talep Üzerine Likidite Hizmetinin hız kazanmasına bağlanıyor.

Ripple’ın Kurucu Ortağı Jed McCalbe, bir önceki ay XRP tokenlerinin geri kalanını sattı, bu da XRP’yi bırakması anlamına geliyor ve Ripple’ın satış ivmesini destekleyemeyecek veya buna ek yapamayacak. CoinMarketCap’e göre, baskı zamanı itibariyle, XRP’nin toplam dolaşımdaki arzı 48,3 milyar token.

30 Temmuz’da, XRP fiyatı 30 Temmuz’da %13 oranında fırladı ve 0,387 dolarda görülen en yüksek seviyelerin hemen üzerinde duran likiditeye tutundu. Son yükseliş olağanüstüydü ancak ivme açısından yetersiz kaldı. Aslında, XRP fiyatı eğildi ve kazançları böldü.

XRP İçin Daha Fazla Düşüş Trendi Görünüyor

Dört saatlik mum çubuğunun 0,381 dolarlık destek bölgesinin hemen altında kapandığı görüldü ve bu da daha fazla düşüşe işaret ediyor. Her durumda, yatırımcılar XRP fiyatının 0,340 dolar destek seviyesinde yeniden açılmasını öngörmelidir.

Öte yandan, XRP fiyatı ayakta kalabilir veya 0,381 doların üzerinde kalabilirse, bu durum bu pozisyonu bir destek seviyesi olarak doğrular. Ayrıca, bu aynı zamanda düşüş perspektifini de iptal eder. Bu olduğunda, XRP fiyatı potansiyel olarak 0,439 dolarda görülen direnç bölgesini yeniden ziyaret etmenin yolunu açabilir.

22 Haziran’da Ripple Labs, Toronto, Kanada’daki yeni ofisinin lansmanını duyurdu ve ayrıca başlangıçta yaklaşık 50 mühendisi işe almayı ve hatta 100 ila 200 personeli işe almayı planladığını duyurdu. Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın Twitter sayfasında yayınlanan ve Toronta’yı “mükemmel mühendislik yeteneği” için bir merkez olarak tanımlayan videoda görüldüğü gibi kendinden geçmişti.

Haftalık grafikte XRP toplam piyasa değeri 17,7 milyar dolar |
Kaynak:
TradingView.com

Kaynak:newsbtc.com

XRP In Bearish Mode As Ripple Unlatches 1 Billion Tokens From 2 Wallets

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir