Ripple CEO’su, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ( SEC ) XRP’nin satışıyla ilgili şikayetinin kayıt dışı bir menkul kıymet arzı oluşturduğu iddiasıyla olası sonuçları hakkındaki düşüncelerini tartıştı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Temmuz ortasında Collision 2022 etkinliğinde Axios ile yaptığı röportajda SEC şikayetini vurguladı.

Galringhouse, Ripple’ın menkul kıymetler düzenleyicisine karşı yasal savaşında galip geleceğine inandığının altını çizerek, kendi görüşüne göre ‘SEC büyük ölçüde aştı’, ancak aynı zamanda ‘gerçeklerin’ onların tarafında olduğunu da savundu:

“Bahse giriyorum çünkü gerçeklerin bizden yana olduğunu düşünüyorum. Bahse girerim çünkü kanun bizden yana. SEC’in büyük ölçüde haddini aştığını ve bir şey üzerinde bir tür yargı yetkisini ele geçirmeye çalıştığını düşünüyorum… Ripple yöneticisi, bu gri alanı gördüklerinde ‘Hey, içeri gireceğiz’ gibi detaylandırdı.

Ripple davaları kaybederse ne olur?

Görüşme sırasında Garlinghouse, lehine bir karar alamazsa ne olacağı hakkında sorgulandı ve XRP bir menkul kıymet olarak tanımlandı. 

Kaynak:finbold.com

Ripple CEO claims SEC ‘massively overstepped’ and the law is ‘on our side’

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir