ABD’li bir yargıç kısa süre önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP sahiplerinin Ripple’ın savunmasına yardım etmesini engelleme ve avukat John E. Deaton’ın işlemlere daha fazla katılmasını yasaklama talebini iptal etti.

XRP Sahipleri Dalgalanma Savunmasına Yardımcı Olmaya Devam Edebilir

Ripple aleyhindeki dava tüm hızıyla devam ederken, New York Güney Bölgesi’nin bir ABD Bölge yargıcı SEC’e acımasız bir darbe indirdi.

Çarşamba günü, Yargıç Analisa Torres, SEC’in XRP sahiplerinin amici statüsünü iptal etme çabalarını reddetti. Bu, CryptoLaw kurucusu John Deaton’ın davada 67.000 XRP token sahibinin çıkarlarını temsil etmeye devam edeceği anlamına geliyor.

Yeni gelişmeyi Twitter’da paylaşan savunma avukatı James K. Filan’a göre, amici’nin şu anda bilirkişi yarışmasına katılmasına izin verilmiyor, ancak özet kararda SEC uzmanı hakkındaki endişelerini bildirmek için başvurabiliyor.

Deaton ve diğer movants’ın , davaya dahil olmayan ancak mahkeme tarafından tavsiyede bulunmasına veya uzmanlık ve içgörü sağlamasına izin verilen bir kişi veya kuruluş olarak amici curiae olarak hareket etmelerine Ekim 2021’de izin verildi. O tarihte mahkeme, bu tür bir yardımın Dispositif hareketlerle ilgili brifing sırasında en faydalı olanıdır.

Hatırlayacağınız gibi, SEC, Deaton’ın komisyon uzmanı Patrick B. Doody’ye hitaben bir amicus brifingi vermesinin ardından , mahkemeden XRP sahiplerinin davaya katılmasını engellemesini talep etti.

Ripple için Bir Zafer Daha

Yeni gelişmeye tepki gösteren Deaton, XRP topluluğunun uzun süredir devam eden davaya başkanlık eden iki yargıcı takdir etmeye devam etmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca Yargıç Sarah Netburn’ün keşif aşamasında her iki tarafa da adil davrandığını gözlemledi. Aynı zamanda, Yargıç Analisa Torres’in kararları tarafsız ve adildir – yakın zamanda derhal önergesini reddetmesine rağmen.

XRP meraklısı Fred Rispoli’ye gelince, “bu kesinlikle bir kazanç”. “J. Torres, Amici’nin Daubert’in katılımı talebini reddetse de, SJ katılımı ile aynı amaca ulaşılacaktır. Doody raporuna erişimini dolaylı olarak reddetse de, SEC bu konuyu zaten kaybetti: Daubert hareket redaksiyonları” diye özetledi.

Daha önce ele aldığımız gibi , SEC ve Ripple davasının sonucu büyük olasılıkla XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını belirleyecektir. Mahkeme SEC’in lehine karar verirse, menkul kıymetler gözlemcisinin Ripple’a benzer tokenler çıkaran ve satan diğer kripto para projelerinin peşinden gitmesi gereken emsal olabilir.

Bu arada, XRP, kripto para birimlerinin çoğunluğu kurtarma girişiminde bulunduğundan, son 24 saat içinde %9,57 değer kazandı ve 0,37 dolardan el değiştirdi. Ödeme belirteci şu anda 18 milyar dolarlık piyasa değeri ile altıncı en büyük kripto para birimidir.

Kaynak:zycrypto.com

Ripple Scores Yet Another Win As Court Deals Blow To SEC’s Bid To Remove 67,000 XRP Holders From Suit

Sorumluluk Reddi: Yazar veya bu makalede adı geçen herhangi bir kişi tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya diğer tavsiye niteliğinde değildir. Kripto varlıklara yatırım yapmak veya alım satım yapmak, finansal kayıp riskiyle birlikte gelir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir