Ripple, mahkemeden SEC yetkililerinin kamuya açık açıklamalarının yedi videosunu indirebilmek adına iki video paylaşım platformu mahkeme celbi sunabilmek için izin talep etti.

Mahkeme celbini sunabilmek adına videolara ihtiyaç olduğu belirtiliyor

Ödeme devi Ripple, Yargıç Sarah Netburn’den, SEC yetkililerinin önceki Kabul Talepleri (RFA) ile ilgili kamuya açık açıklamalarının yedi kopyasına ait video kayıtlarının, kimliğini doğrulamak adına iki taraf olmayan mahkeme celbi sunmak için izin talebinde bulundu. Ripple’a göre, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) talebe rıza göstermeyi reddetti. 19 Temmuz 2022’de mahkeme, tarafların bir araya gelerek RFA’lar hakkında görüşmelerine karar vererek, SEC’den yetkililerinin kamuya açık açıklamalarının yedi video kaydını doğrulamasını istedi. Ripple, mahkemenin emrinden bir alıntı paylaştı:

Bu tür bir anlaşma, doğrulama ve koruma adına açıklamaların indirilmiş versiyonlarının oluşturulmasına gerek olabilir.

Mahkemenin talebine takiben taraflar 27 Temmuz 2022’de bir araya geldi ve görüşme sağlandı. Başlangıçta video kayıtlarına eriştiğinde sözleri doğrulayacağını kabul etmesine rağmen SEC, Ripple’ın video içeriğini bulundukları platformlardan indirme işlemini durduruyor.

Ripple tarafından istenen talebin henüz kabul edilmediği bildirildi

Ödeme devine göre videolar, iki video paylaşım platformunda bulunuyor. Yedi video kaydı, yetkisiz kişilerin önceden izin almadan içerik indirmesini önlemeyi de içeren platformun hizmet şartlarının da tabi olduğu belirtiliyor. Buna dayanarak, Ripple, Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’da dahil olmak üzere Davalılar, video paylaşım platformlarından izin istedi. Platformlar, talebe yanıt olarak, videoları indirme izni verilmeden önce Ripple’ın mahkeme celbi sunması talebinde bulundular.

Kaynak:kriptoarena.com https://www.kriptoarena.com/ripple-sec-davasi-tum-hiziyla-suruyor-2/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir