Son birkaç gün içinde, XRP tokeninin zincir üstü performansı , önde gelen altcoin için alım ve satım tekliflerinde istikrarlı bir düşüş hikayesi anlattı. Santiment’ten alınan verilere göre , 20 Temmuz’da, XRP jetonunu işleyen benzersiz adreslerin sayısında önemli bir artış oldu. Benzer şekilde, aynı gün, token’ın tüketilen yaşı 854,32 milyar gibi muazzam bir yüksekliğe yükselirken, daha önce atıl durumdaki tokenlerin önemli bir bölümü adres değiştirdi. Bu, metriğin Aralık 2020’den bu yana işaretlediği en yüksek seviyeyi temsil ediyor. 

Madeni para 20 Temmuz’dan beri tam olarak nasıl oldu?

Fiyat performans analizi

12 Temmuz’dan bu yana XRP’nin fiyatı yükseliş trendine girdi. Bununla birlikte, 20 Temmuz’a kadar, tokenin fiyatındaki düşüşün ardından yükselen bir takozdan çıktı. Token, o gün XRP başına 0,37 dolardan işlem gördü. Yine de, düşüş eğiliminde olan XRP, son üç gün içinde fiyatta %2 düşüş kaydetti. Yazma sırasında, jeton 0,3615 dolardan el değiştirdi. 

İlginç bir şekilde, tokenin aşağı yönlü görünümüne rağmen, günlük grafikte yatırımcı ilgisi devam ediyor gibi görünüyor. XRP’nin Göreceli Güç Endeksi (RSI), basın zamanında 55.66’da yükselen bir eğimde görüldü. Satın alma baskısında istikrarlı bir artışla, tokenin Para Akışı Endeksi (MFI) yazının yazıldığı sırada yükseliş trendindeydi.

Zincir üzerinde analiz

158.740 benzersiz adresle, XRP token ticareti yapan günlük aktif adreslerin endeksi 20 Temmuz’da %500’ün üzerinde büyüdü. 21 Temmuz’a kadar bu 169,560 adrese ulaştı. Yazma sırasında 8110 adreste, bu metrik son iki günde %95’lik bir düşüş gördü. 

Ayrıca, son üç güne XRP ağında oluşturulan yeni adreslerin sayısında kademeli bir düşüş damgasını vurdu. Yazının yayınlandığı tarihte 1461 adreste, incelenen üç günlük dönemde %13’lük bir düşüş kaydedildi.

Ayrıca, 20 Temmuz’dan bu yana azalan ticaret faaliyeti ile son üç günde tamamlanan tüm işlemlerde toplam XRP token miktarı 3,07 milyardan 167,88 milyona düştü. USD cinsinden bu, söz konusu 3 günlük dönemde 1,14 milyar $’dan 60,43 milyon $’a düştü.

Yine de, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile anlaşmazlıklarda, XRP tokeninin sahipleri olan Ripple, 20 Temmuz’da düzenleyicinin , XRP sahiplerine verilen amici statüsünü iptal etme ve ayrıca John Deaton’ın daha fazla katılımını engelleme hareketiyle karşılandı ( XRP sahiplerinin temsilcisi) davada.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir