sAVAX & EMDX’ TE LİSTELENDİ

Yeni liste duyurusu!
$sAVAX’ı EMDX’te listeledik!

Yönetişim Sistemindeki ilk teklifin bir sonucu olarak, kullanıcılar artık BenqiFinance tarafından oluşturulan likit stake belirteci olan sAVAX üzerinde perps ticareti yapabilirler.

Avalanche Fuji-C testnet üzerinde çalışan bir türev dex olan Emdx Latin Amerika’da bir hizmet firmasıdır.

1 Ağustos 2022, bugün saat 14.00’den itibaren. UTC’de kullanıcılar, BENQI tarafından EMDX platformunda oluşturulan likit staking tokeni olan sAVAX üzerinde perpetual alım satımı yapabilir.

Stake edilen AVAX, jetonun değerinin havuzdaki AVAX bakiyesiyle orantılı olarak arttığı bir havuz paylaşım sistemi kullanır. Stake edilen AVAX, C-Chain akıllı sözleşmesinden çekilir ve yetkilendirme için P-Chain’e aktarılır. Geri çekme ve yetkilendirme süreçleri, şu anda, uzaktan erişim ve son derece sınırlı fiziksel erişim ile güçlendirilmiş yalnızca bellek çalıştırma zamanı ortamında korunmaktadır. AVAX, tutarlı performans ve doğrulama ödülleri sağlamak için saygın doğrulayıcılara rastgele atanır. Yetki devri sona erdiğinde, ödüller toplanır ve ana miktarla birlikte bileşik ödüllere devredilir.

Kalıcı ürünler, kaldıraç kullanarak sermaye verimliliğini artırırken, dayanak varlık fiyatını taklit etmeye çalıştığından, bu, kullanıcıların sAVAX hisseli pozisyonlarını hedge etmelerine ve olumsuz piyasa koşullarına karşı koruma sağlamalarına olanak tanır. Örneğin, 100 AVAX stake eden ve 100 sAVAX sahibi olan bir kullanıcı, EMDX’te 100 kalıcı takas sAVAX’ında açığa gidebilir ve risksiz APY alırken dayanak varlık için piyasada tarafsız bir pozisyonun keyfini çıkarabilir.

Öte yandan, türev platformlarında en kritik hizmetlerden biri, endeks fiyatı için veri beslemesinin kullanılabilirliğidir. sAVAX/USD varlığı söz konusu olduğunda, Chainlink tarafından sağlanan fiyat besleme hizmetleri zaten mevcuttur, bu nedenle EMDX bu yeni ürün için bir temel olarak böylesine sağlam bir oracle altyapısına güvenebilir.

sAVAX, Avalanche’daki en büyük Liquid Stake tokenidir ve AMM’lerde derin likidite ile dolaşımda 4 milyonun üzerinde sAVAX’a sahiptir.

HABER KAYNAĞI : Emdx Medium

https://emdx.medium.com/new-listing-savax-8bfd4c759848

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir