ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, XRP sahiplerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple ile devam eden yasal savaşının bir parçası olarak kalmasına izin veriyor.

Yeni bir düzende Yargıç Torres, XRP sahiplerinin SEC’in Ripple Labs Inc.

Bununla birlikte, XRP sahiplerinin SEC’in uzmanıyla ilgili endişelerini bildirmek için bir başvuruda bulunmalarına izin verecek.

Nisan 2021’de, avukat ve XRP destekçisi John Deaton ve dava belgelerinde “hareketliler” olarak anılan diğer beş XRP sahibi, “benzer durumdaki tüm XRP Sahipleri adına” davaya müdahale etmek için dava açtı.

Yargıç Torres , geçen Ekim ayında XRP sahiplerinin davaya müdahale edemeyeceğine karar verdi , ancak onlara “amici” statüsü verdi.

Cornell Hukuk Okulu’na göre “Amici Curiae” “mahkemenin dostu” anlamına gelir  . Amici curiae, mahkeme özetleri önceden onayladığı sürece davayla ilgili konularda amicus özetleri olarak bilinen belgeleri sunabilir.

SEC,  Aralık 2020’nin sonlarında Ripple Labs aleyhine dava açarak  XRP’yi bir menkul kıymet ilan etti ve San Francisco ödeme şirketini kripto varlığını uygun yetkilendirme olmadan satmakla suçladı.

Bu Mayıs ayında Deaton,  67.000 XRP sahibini temsil etmeyi talep eden bir mektup sundu. Hareket, XRP sahiplerinin altıncı en büyük kripto varlığını satın aldıklarında ne düşündüklerini ifade etmek için bir uzman getirmek isteyen SEC’e doğrudan bir yanıttı.

Son zamanlarda ortaya çıkan  mahkeme belgeleri  , SEC’in Haziran ayı başlarında Yargıç Torres’e Deaton ve XRP yatırımcılarının Komisyon uzmanlarından birinin görüşlerine ilişkin bir amicus brifingi vermelerinin engellenmesini talep eden bir mektup sunduğunu gösteriyor.

SEC ayrıca Torres’in Deaton’ın davaya daha fazla katılmasını yasaklamasını istedi. SEC, davalıların “amici” statüsüne yalnızca yasal konularla ilgili brifinglerde izin verildiğini, gerçeklerle ilgili olmadığını iddia ediyor.

Ancak Torres, emrinde Deaton’dan bahsetmedi .

Bir Ripple destekçisi olan kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, SEC’in “gambitinin” başarısız olduğunu söylüyor .

“Deaton’ın uzman tanık meselesini özetlemesine izin verilmeyecek (şu anda değil) ve SEC’in umduğu gibi davadan atılmayacak, aynı zamanda Deaton’a şahsen saldırarak SEC, SEC’in dosyalanması için kapıyı açtı. kirli çamaşır.”

Kaynak:dailyhodl.com

SEC Loses Bid To Bar XRP Holders From Participating in Regulator’s Lawsuit Against Ripple

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir