Bu makale, Shiba Inu ($SHIB) ekibi tarafından “Shiba Eternity” olarak adlandırılan yaklaşmakta olan kart oyunları hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan her şeyi özetlemektedir.

Binance Academy   Shiba Inu hakkında şunları söylüyor :

“ Shiba Inu (SHIB), bir Japon köpek ırkından adını alan köpek temalı bir meme kripto para birimidir. 2020 yılında, SHIB’yi Ethereum blok zincirinde Dogecoin’e (DOGE) alternatif olacak şekilde tasarlayan Ryoshi adlı anonim bir geliştirici tarafından oluşturuldu.

“ SHIB, ShibaSwap adlı merkezi olmayan bir borsaya sahip bir ERC-20 jetonudur. SHIB yol haritası ve ekosisteminde ayrıca Shiba Artist Incubator adlı bir NFT sanat inkübatörü, 10.000 ‘Shiboshi’ NFT ve bir NFT oyunu Shiboshi Game bulunuyor.

“ Shiba Inu’nun ilk dolaşımda 1 katrilyon token arzı vardı. Ryoshi, likidite yaratmak için tokenin %50’sini Uniswap’ta kilitledi ve diğer %50’sini Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderdi. Ancak Vitalik, madeni paraların %90’ını yakmaya ve kalan %10’unu hayır kurumlarına bağışlamaya karar verdi. 

27 Kasım 2021’de Shiba Inu projesinin takma adlı lideri Shytoshi Kusama, ekibin oyun dünyasına nasıl çok etkileyici bir giriş yapmaya hazırlandığını açıkladı.

“The Future of Gaming Is Shib” başlıklı  Medium blog yazısında  Shytoshi, ekibinin inşa ettiği oyun hakkında “kesin” bilgi verememesine rağmen (diğer birçok insanın ne kadar hızlı çalmaya çalışacağı konusundaki endişeler nedeniyle) diyerek başladı. Konsept), yeni oyun bölümlerinin – Shiba Inu oyunları –  bir “AAA Game Studio” tarafından geliştirilen oyunun tasarımını ve uygulamasını yönetmesi için efsanevi deneyimli video oyunu tasarımcısı ve geliştiricisi William David Volk’u işe aldığını açıkladı  . .

Volk – Activision’da eski Teknoloji Başkan Yardımcısı –  LinkedIn sayfasında  ayın başından beri Shiba Inu Games için serbest olarak çalıştığını belirten şunları söyledi:

“ Tüm zamanların en önemli oyunlarından biri haline gelecek olan oyun için harika bir ekiple çalışmaktan onur duyuyorum. 

Shytoshi, bunun “Shiba Inu Ekosistemi ($SHIB, $LEASH & $BONE) içinde benzersiz fırsatlar sağlayacağını ve Shiba Inu Games’in bu aktiviteden tamamen ayrı kalacağını” belirtti. Ayrıca, “Shiba Inu Games uygulama içi satın almalardan elde edilen gelirin Shib & Leash yanıkları için de fırsatlar sağladığını” belirtti.

Shiba Inu projesi 2 Ağustos Salı günü iki yaşına girdi:

Aynı gün, Shiba Inu ekibi yaklaşmakta olan oyunla ilgili birkaç önemli ayrıntıyı açıkladı, yani Shiba Enternity, dünyaca ünlü AAA oyun geliştirme stüdyosu PlaySide Studios ile işbirliği içinde geliştirilmekte olan bir tahsil edilebilir kart oyunu (CCG) . Bu oyun hem iOS hem de Android için piyasaya sürülecek.

Daha önce bu tür bir oyun deneyimi duymadıysanız, Wikipedia’dan bir açıklama:

“ Diğer adların yanı sıra ticaret kartı oyunu (TCG) olarak da adlandırılan tahsil edilebilir bir kart oyunu (CCG), 1993 yılında Magic: The Gathering ile tanıtılan, stratejik deste oluşturma öğelerini ticaret kartlarının özellikleriyle karıştıran bir kart oyunu türüdür . .

“Genellikle bir oyuncu, önceden hazırlanmış bir başlangıç ​​destesiyle bir CCG oynamaya başlayabilir ve daha sonra, güçlendirici paketler aracılığıyla veya diğer oyuncularla ticaret yaparak kendi kart kitaplıklarını oluşturarak elde edilen rastgele kart çeşitleriyle destesini özelleştirebilir. Bir oyuncu daha fazla kart elde ettikçe, kitaplığından sıfırdan yeni desteler oluşturabilir.

“ Oyunculardan, diğer oyuncular tarafından oluşturulan destelerden daha uzun süre dayanmalarını sağlayacak CCG kuralları tarafından belirlenen sınırlar dahilinde bir deste oluşturmaları isteniyor. Çok oyunculu formatlar da yaygın olsa da, oyunlar genellikle iki oyuncu arasında oynanır.

“ CCG’deki oyun tipik olarak sıra tabanlıdır, her oyuncu karıştırılmış bir deste ile başlar ve sırası geldiğinde, diğer oyuncuya saldırmak için kart çeker ve oynar ve rakibi aynı şeyi yapmadan önce sağlık puanlarını sıfıra düşürür. Zar , sayaçlar, kart kılıfları veya oyun matları, oyunu tamamlamak için kullanılır. Uzman oyuncuların ödüller için rekabet etmesi için CCG turnuvaları mevcuttur.

“ CCG’ler tipik olarak fantezi veya bilim kurgu türleri etrafında temalıdır ve ayrıca korku temaları, çizgi filmler ve spor içerir ve lisanslı fikri mülkiyet içerebilir. CCG’lerdeki kartlar, özel olarak tasarlanmış oyun kartları setleridir. CCG içindeki her kart, CCG’nin oynanışına yönelik bu temanın bir öğesini temsil eder ve yaratıklar, geliştirmeler, etkinlikler, kaynaklar ve konumlar gibi kategorilere ayrılabilir. 

İşte Shiba Enternity’den iki harika kart:

Ve işte Shiba Inu Discord kanalından Shiba Enternity’nin kısa bir açıklaması:

“ Shiba Eternity, 10.000 Shiboshi kahramanı, dudak uçuklatan görseller, yüzlerce benzersiz güzel kart, aksiyon dolu savaşlar ve sizi her kalp durduran karşılaşmaya çeken, hayranlık uyandıran irfan odaklı bir ortam sunuyor. 

Kaynak:cryptoglobe.com https://www.cryptoglobe.com/latest/2022/08/shib-everything-we-know-so-far-about-upcoming-card-game-shiba-enternity/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir