Memeden ilham alan kripto para birimi Shiba Inu ($SHIB), kripto para piyasasındaki gerilemenin ortasında Ethereum ($ETH) ağındaki en büyük balinalar arasında tutan en büyük altcoin olarak konumunu korumayı başardı.

Balina izleme hizmeti WhaleStats’tan alınan verilere göre , en büyük Ethereum balinaları son birkaç aydır Shiba Inu varlıklarını elden çıkarmadı ve SHIB’yi yalnızca Ethereum’un eterinin ($ETH) arkasında en büyük varlıklarından biri olarak tutuyor.

Platformun verileri, Ethereum ağındaki en büyük 100 balinanın 269,7 milyon dolar değerinde ETH ve 5,49 milyon dolar değerinde SHIB ve ardından 5,3 milyon dolar değerinde Circle’ın USDC sabit parasına sahip olduğunu gösteriyor.

Bu balinaların bir sonraki en büyük varlıkları, balina başına ortalama 2,97 milyon dolar olan FTX’in FTT’sindedir. Bunu, balina başına ortalama 1,8 milyon dolar tutulan Bitpanda borsasının yerel tokeni olan $BEST takip ediyor. Diğer büyük holdingler arasında $USDT, $stETH, $CHSV, $MANA ve $MATIC bulunur.

SHIB, Mayıs ayında Ethereum balinalarının en büyük altcoini olmak için FTT’yi çevirdi . WhaleStats’ın verileri, SHIB’nin Ethereum’daki en büyük 100 balinanın portföyünün %19.08’ini oluşturduğunu ve toplam varlıklarının 548.9 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

Buna karşılık, FTT, portföylerinin %10,34’üne tekabül ediyor, toplam holdingleri 297,5 milyon dolar, ardından 184,2 milyon dolar ile %6,4’ü temsil eden BEST geliyor. Ethereum balinalarının SHIB varlıkları, son 150 milyar SHIB satın alımının varlıklarına eklenmesiyle zamanla büyüyor.

Bu ayın başlarında SHIB, sahip sayısının sekiz ay önce yaklaşık bir milyon Ethereum adresini aştığını gördü. Geçen yılın Kasım ayında, meme’den ilham alan kripto para birimi   , topluluğu büyüdükçe diğer birçok varlıktan daha iyi performans gösterdiğini gören bir boğa piyasasından düşmeye başlamasına rağmen , sahiplerinin sayısının 1 milyonu geçtiğini gördü.

SHIB için zincir üstü işlem hacminin 15 ayın en düşük seviyesine düşmesiyle, 1,2 milyonluk piyasayı aşan yeni kilometre taşı geldi. Nisan 2022’de,  geçen yıl Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,38 milyon olan zincir üzerinde yaklaşık 213.000 SHIB işlemi kaydedildi. Bu rakam Haziran ayında 157.889’a düştü.

Kaynak:cryptoglobe.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir