Önde gelen meme parası Shiba Inu [SHIB] , egemenliğini kadere bırakmış gibi görünüyor. Başlangıçta Polygon [MATIC] ve Tron [TRX]’ i daha önce geçtikten sonra, SHIB hareketini tersine çevirdi. Şimdi piyasa değeri açısından 15. sırada yer alan SHIB fiyatı, önceki yeşil haftaya rağmen düştü. 

Bu yazının yazıldığı sırada, SHIB son 24 saat içinde %4,25 düştü. Fiyatı da azaltılmış 24 saatlik bir hacimle 0.000011 dolardı. Ancak yatırımcılar bu seviyelere dip olarak bakmayı düşünüyor olabilir. Bir karar vermeden önce bazı metriklere bakmak önemli olabilir.

Ama tam olarak ne?

SHIB ekosistemindeki en dikkate değer değişikliklerden biri, aktif geri çekilmeleridir. Santiment verilerine göre, SHIB aktif para çekme işlemleri önemli ölçüde azaldı. 21 Temmuz’da, SHIB’nin tüccarlara bir miktar kar sağladığı düşünüldüğünde, aktif para çekme işlemleri hala 788’e kadar çıktı. Ancak, o zamandan beri düşüş eğilimine girdi. Basında, sadece 172 idi.

Benzer şekilde, Shiba Inu ekosistemindeki bir günlük (1d) dolaşım da düşmüştü. 21 Temmuz itibariyle 1.56 trilyondu. 23 Temmuz itibariyle 496,46 milyar olarak gerçekleşti. Birkaç hafta önce kısa bir boğa koşusuna yol açan büyük balina hareketine rağmen , etki durmuş gibi görünüyor.

Raporlar, balina aktivitesinin geçen haftadan bu yana sabit kaldığını gösterdi. En iyi adresler tarafından tutulan arz 62’de durgun kaldı. Dolayısıyla, düşüş veya yükseliş hedefini takip etmek, yatırımcılar için en kritik endişe olmamalı gibi görünebilir. Yine de, potansiyel fiyat hareketini gözden geçirmek hala önemlidir.

Hangi yol ileri?

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), bir sonraki SHIB momentumu ile kararsız görünüyor. TradingView sonuçlarına göre , alıcılar ve satıcılar kontrol için bir bahar mücadelesinde göründüğü için MACD bir tür tarafsız duruş gösterdi. Basın zamanında, satıcılar hala boğa inancına göre bir miktar üstünlüğe sahipti.

Ancak, Üstel Hareketli Ortalama (EMA), MACD sonuçlarıyla biraz aynı fikirdeydi. 20 dönemlik EMA (mavi), 50 EMA’nın (turuncu) üzerindeydi ve bu, alıcıların satıcılardan daha fazla istikrar yaşadığını gösteriyordu. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir