Bu sabah Shibburn  , son yedi gün içinde yakılan Shiba Inu (SHIB) jetonlarının sayısını bildirdi . Sağlanan verilere göre, geçen hafta 1,13 milyar SHIB yakıldı. Rakam Shib Army’nin istediği kadar etkileyici olabilir , ancak 550 trilyon jeton olduğu tahmin edilen token arzının dolaşımdaki hacminin sadece %0,0002’si. Ayrıca 1,13 milyar SHIB sadece 13.500$’a eşittir.

İstatistiklerin iç karartıcı olduğunu söylemek yetersiz kalıyor. Yakmanın tokenin temel deflasyon mekanizması olarak sunulduğu göz önüne alındığında , bu oranda tüm SHIB teklifini yakmanın yedi milyon yıl alacağını söyleyebiliriz. “Jetonlarını aya uçurmayı” hayal eden SHIB sahiplerinin o kadar zamanları olmadığı açık. Elbette Shiba Inu’nun Shibburn dışında başka yanık portalları da var, ancak en popüler olanlardan biri bu durumdaysa, genel resim açıktır.

Yanmak Shiba Inu için önemli mi?

Yakma mekanizması aynı yavaş hızda işlemeye devam ederse , SHIB sahipleri açıkça kâr iştahlarını yumuşatmak zorunda kalacaklar. Şu anda, Shiba Inu’nun yaklaşık 6.5 milyar dolarlık bir sermayesi var. Projenin daha ne kadar artırabileceği ve gelecekteki kripto pazarında bunun mümkün olup olmayacağı açık bir sorudur.

SHIB, çeşitli şirketler tarafından aktif olarak bir ödeme aracı olarak tanıtılıyor ve Shiba Inu’nun geliştiricileri, 2022’nin üçüncü çeyreğinde Shibarium çözümünü tanıtma sözü verdiler. değerindeki ilk hanenin önüne beş sıfır gelir.

Yakma, SHIB fiyatına gerekli bir artışı sağlayabilir ve hatta piyasa değeri sıralamasında Shiba Inu ile Dogecoin arasındaki farkı kapatabilir . Ancak mekanizma bu kadar düşük bir hızda çalışıyorsa, buna güvenmemek ve hesaplarınızı yeniden gözden geçirmek daha iyi görünüyor.

Kaynak:u.today

https://u.today/shiba-inu-burn-rate-raises-concerns-with-only-113-billion-shib-burned-in-last-7-days

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir