2 Ağustos’un erken saatlerinde, popüler meme kripto para birimi Shiba Inu’nun [SHIB] arkasındaki geliştiriciler , uzun zamandır beklenen CCG oyununun adını açıkladılar .

Duyuruya göre oyunun adı “Shiba Eternity” olacak ve Apple app store ve Google play store üzerinden oyuncuların kullanımına sunulacak. Bununla birlikte, yatırımcıların ilgisizliği devam ederken, bu yeni oyunun can sıkıcı SHIB jetonuna olan ilgiyi canlandırmaya yardımcı olup olmayacağı belli değil .

Şu anda Ekim 2021 seviyesinde işlem gören projenin yerel tokeni SHIB, dokuz ayı aşkın bir süredir fiyat düşüşü yaşıyor.

Shiba Inu ekosistemindeki çok sayıda projeye rağmen, yerel tokene azalan ilgi derinleşti. Örneğin, Shib Metaverse’nin piyasaya sürülmesinden bu yana SHIB, değerinin %90’ından fazlasını kaybetti.

Yılın başından bu yana fiyatta istikrarlı bir düşüş yaşanırken, token yılın ilk yarısında nasıl bir performans sergiledi?

6 aylık düşüş

Shiba Inu, yıla 0,000033 dolarlık bir endeks fiyatıyla başladı. Yılın ilk 180 gününde meme tokeninin fiyatı %69 düştü. 30 Haziran’a kadar, bir SHIB jetonu 0,00001 dolardan el değiştirdi. 

İlk yarıda (bir takvim yılının ilk yarısı) 2022, fiyat düştüğü için SHIB için ticaret faaliyeti de düştü. 7 Şubat’ta 4,79 milyarlık yüksek bir ticaret hacminin ardından, token için ticaret faaliyeti önemli ölçüde düştü.

SHIB, 7 Şubat’ın en yüksek seviyesinden bu yana işlem hacminde %85 düşüşle ilk yarıyı kapattı. 

Ayrıca, 6 aylık dönemde SHIB’nin piyasa değeri 18 milyar dolardan 5 milyar dolara düştü. 

30 Mart’ta Shiba Inu’nun arkasındaki geliştiriciler , sanal gerçeklik projesi olan Shib: The Metaverse’i başlattı. Ne yazık ki, metaverse’nin piyasaya sürülmesi ve yatırımcıların ilgisini çekemeyen sanal arsaların satışı ile meme tokeni 30 Mart’tan bu yana %55 düştü.

Ayrıca, Nisan ve Haziran aylarında kripto varlık fiyatlarının yeni düşükler kaydettiğini gören kan banyosunun ardından, 31 günlük dönemde birkaç kripto para birimi fiyatta büyüme kaydettiği için Temmuz yeni bir başlangıç ​​sundu. Bu süre içinde SHIB biraz rahatlama gördü. Fiyatı %20 arttı.  

Zincir üstü performans

İlginç bir şekilde, kripto piyasasının yoğun kan gölü boyunca SHIB çantası sahipleri esnek kaldı ve olmaya devam ediyor. Borsalarda SHIB token arzı, 11 Nisan’dan bu yana aşağı yönlü bir eğim aldı.

Bu, fiyatta devam eden düşüşe rağmen daha fazla yatırımcının tokenlerini elinde tuttuğunu gösteriyor.

16 Mart’ta günlük en yüksek 39.209 benzersiz adresi kaydettikten sonra, SHIB token ticareti yapan günlük aktif adresler önemli ölçüde azaldı.

H1’i 30 Haziran’da 3867 adresle kapatan metrik, Mart ortasından bu yana %90 düştü. Buna ek olarak, SHIB yılın ilk yarısında ağda oluşturulan yeni adreslerin sayısında %64’lük bir düşüş kaydetti. 

20 Temmuz’da Shiba Inu , merakla beklenen SHIB.io The Metaverse Projesi’nin tasarımı ve inşası için The Third Floor (TTF) ile ortaklığını duyurdu . Oyunun piyasaya sürülmesiyle birleştiğinde, SHIB yıl bitmeden biraz ara verebilir. 

Kaynak:ambcrypto.com

Will Shiba Inu’s ‘Shiba Eternity’ game help SHIB ascend

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir