Shiba Inu [SHIB] tarafından önerilen bir kripto kartının piyasaya sürülmesi , meme jeton yakma oranını etkiledi. 25 Temmuz’un erken saatlerinde SHIB’nin yanık web sitesi, ödemeler için bir kripto kartı üzerinde çalıştığını duyurdu.

Ayrıntılara göre, SHIB yakma kartı, bir kullanıcı kartı ödemeler için her kullandığında az miktarda SHIB jetonunun yakılmasına izin verecektir. SHIB yakma, madeni paranın değerini desteklemek için verimli bir yöntem sağladığından, yanma oranı neredeyse %200 arttı.

Duyurudan sonra, 174 milyondan fazla SHIB jetonu yakıldı.

Başka?

Şaşırtıcı bir şekilde, artan token yakma nedeniyle SHIB fiyatı üzerinde neredeyse hiçbir etkisi olmadı. 26 Temmuz’da SHIB, yedi gün önceki fiyatından %11,50 düştü. CoinMarketCap’e göre %0.07 düşüşle 0.000010 $’dan işlem görmek için 24 saatlik fiyat değişikliği de düzelmedi .

Ancak, SHIB’nin bazı olumlu yönleri vardı. Önceki günden bu yazıya kadar, SHIB artan bir işlem hacmine sahipti. CryptoQuant , öngörülen süre içinde %23,14’lük bir artış  bildirdi .

Öyleyse soru şu ki, bir geri dönüş olacak mı yoksa SHIB’nin düşüş aşaması henüz bitmedi mi?

Bollinger Bantları gösterge sonuçları , SHIB ile her şeyin yolunda olmadığını gösterebilir. Daha fazla düşüş hareketi olasılığının yanı sıra, SHIB’nin oynaklığı yüksek tarafta.

Benzer şekilde, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) de aynı şeyi önerdi. 26 Temmuz’da MACD sıfırın altına düştü, bu da alıcıların kontrolün yakınında olmadığı için satış baskısının arttığını gösteriyor.

Haliyle, SHIB yanmasının SHIB fiyatı üzerinde neredeyse hiçbir olumlu etkisi olmadı. Yine de, başka bir fiyat düşüşünün açık işaretleri var. Dolayısıyla kısa vadeli yatırımcıların bu seviyede dikkatli olmaları gerekebilir.

Zincir üstü metrikler

Artan işlem hacminin yanı sıra, diğer metrikler satıcı kontrolü ile aynı fikirde görünüyor. Santimen t verileri, SHIB’nin piyasa değerinin son birkaç gün içinde azaldığını gösterdi.

24 Temmuz’da 6.49 milyar dolardı. Ancak, 25 Temmuz’da 5,77 milyar dolara düşmüştü.

24 saatlik aktif adresleri de daha iyi gelişmedi. 24 Temmuz’da 5050 civarında sabit kaldıktan sonra 26 Temmuz’da 4375’e düştü.

Tüm bunlarla birlikte, SHIB’nin yakın zamanda önemli bir ralliye gitmemesi kaçınılmaz olabilir. Bunun yerine, SHIB fiyatı daha da düşebilir.

Kaynak:ambcrypto.com

Shiba Inu burn rate surges amid crypto card release; is a rally in sight

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir