2008’deki konut krizini öngören ve şu anda Scion Capital’in kurucusu olarak görev yapan Michael Burry, bir dizi kripto para tahmini yaptı. Burry, önceden SHIB gibi kripto paraları eleştirmesiyle de kripto alanında tanınıyor. İşte detaylar…

Michael Burry, Coinbase ve SEC mücadelesine değindi

Michael Burry,  kripto yorumuna ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için bazı sert sözlerle başladı. SEC’in Coinbase soruşturmasıyla ilgili bir Bloomberg makalesine yanıt veren Burry, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun soruşturmalarında iyi performans gösterecek kaynaklara sahip olmadığını belirtti.

SEC kısa süre önce Coinbase’e şirketlerinde insider trading hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca SEC’in menkul kıymet olduğuna inandığı tokenları listeledikleri iddia edildi. Ardından SEC, hem kripto liderleri hem de politikacılar tarafından yoğun bir inceleme altına alındı. Pennsylvania senatörü Pat Toomey, SEC’in menkul kıymetin ne olduğu konusunda net bir görüşü olmadığını söyledi.

ABD yönetimine ateş püskürttü

Michael Burry, Coinbase hakkındaki yorumunu durdurmadı. Ayrıca Walmart’ın kâr isabetlerini tahmin etmedeki zaferi hakkında yorum yaptı. Burry, yüksek petrolve gıda fiyatlarının tüketicilerin diğer malları satın alma kabiliyetini azaltacağını tahmin etmişti. Ayrıca perakende devlerinin enflasyonla etkisini karıştırarak envanter stokuna neden olabileceğini tahmin etti. Diğer perakende şirketlerinin stoklarından kurtulmak için fiyatları düşürmesi bekleniyor.

Burry ayrıca, durgunluğun tanımını değiştirmeye çalıştığı için Biden Yönetimi’ne de ateş açtı. Son zamanlarda, Beyaz Saray, uzun süredir devam eden bir durgunluk inancının iki ardışık negatif GSYİH büyümesi olduğuna dair inancın yanlış olduğunu belirttikleri bir bildiri yayınladı. Başkan Joe Biden ve Hazine Bakanı Janet Yellen da ABD’nin enflasyona yaşamayacağını yinelediler. Ancak bu durum, Biden başkanlığına karşı yaygın eleştirilere neden oldu. Bazı insanlar Beyaz Saray’ın GSYİH rakamlarından zaten haberdar olduğuna ve hasar kontrolü yapmaya çalıştıklarına inanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir