Blockchain ağları arasında köprü görevi gören Nomad platformu saldırıya uğradı. Platformdan milyonlarca dolarlık WETH ve WBTC çekildiği görülürken kayıpların ciddi miktarda olduğu tahmin ediliyor.

Risk altında olan sözleşmede 100 milyon dolar olduğuna dikkat çeken bir Twitter kullanıcısı, yatırımcılara platformdan paralarını çekmesini tavsiye etti.

Hackerların hala platformdan para aktardıkları ve aktarılan kripto paraların WBTC, WETH ve USDC olduğu görülüyor.

Nomad ekibi saldırı hakkında yaptığı açıklamada “Sorunun farkındayız ve aktif olarak araştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu durumdan etkilenen Moonbeam (GLMR) ise ağı durdurmak zorunda kaldıklarını açıkladı. Bu açıklamalardan Sonra Moonbeam (GLMR) fiyatında yüzde 10’luk bir geri çekilme yaşandı.

Yine EVMOS‘un da Nomad ağı kullandığı bilinirken bu altcoin fiyatında da bir dalgalanma yaşanabilme olasılığı yüksek görülüyor. Şu EVMOS’da bir yükseliş görülse de yatırımcıların dikkatli olması tavsiye ediliyor.

EVMOS geliştirici ekibinden bir açıklama henüz gelmiş değil.Bu yılın başındaki başlangıç turunda 22.4 milyon dolarlık yatırım alan şirketin destekçileri arasında Coinbase ve OpenSea gibi şirketler de bulunuyordu.

Haber Kaynağı: BitcoinSistemi https://www.bitcoinsistemi.com/sicak-gelisme-nomad-koprusu-hacklendi-hangi-altcoinler-etkileniyor/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir