Solana, bu yılın ikinci çeyreğinin küllerinden çıkmış gibi görünüyor. SOL, daha büyük kripto pazarıyla anlaşılır bir şekilde paralel olan büyük bir darbe aldı. Ancak ağ, ekosistemin çeşitli alanlarında önemli artışlar kaydetti.

Devam eden çalışma

Solana ekosistemi, 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren nadir görülen bir olumlu güncelleme yayınladı. Ağ, çeyrek boyunca aşağı yönlü rüzgarlara rağmen büyümeye devam etti. James Trautman’ın Messari’deki ‘State of Solana Q2 2022’ raporu, ağın daha fazla ayrıntısını ortaya çıkardı.

Yaygın bir söz, Solana’nın durumunu, büyük yeniliklerin genellikle ayı piyasalarında gerçekleştiğini tanımlar. Ve Solana ekosistemi, NFT pazarlarını genişleterek, EVM uyumluluğuna doğru ilerleyerek ve Solana Mobile’ı başlatarak tam da bunu yaptı.

Birçok ölçüm arasında, günlük benzersiz ücret ödeyenler Solana kullanıcıları arasında ilginç bir parça olmaya devam ediyor. Diğer metriklerdeki düşüşe rağmen, benzersiz ücret ödeyenlerin ağ kullanımı yükselme eğilimini sürdürdü.

Benzersiz ücret ödeyenler, Ocak 2022’de bir önceki yüksek olan 280.000’i ikiye katlayarak Mayıs ayında 450.000’lik tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı. Buradaki büyüme, Solana’da yeni basılan NFT pazaryerlerindeki büyümeye bağlanıyor.

Yukarıdaki faktörün aksine, ağ kullanımı, piyasa koşulları yerine Solana’da büyük ölçüde düştü.

Ortalama günlük işlem sayısı %17,6 azalırken, düşen ağ performansı nedeniyle gelir %44,6 azaldı.

Bununla birlikte, 2. çeyrekte Solana’da kayda değer bir gelişme görüldü.

Solana, Mainnet Beta v1.10 Serisinin ilk aşamalarını Mayıs ayının sonuna doğru uygulayabildi. Bu lansman, daha sonra ağ istikrarının artmasına katkıda bulundu.

Ayrıca, oynaklık ile günlük gelir arasında, genellikle ağ değerindeki hareketlerin eşlik ettiği bir korelasyon var gibi görünmektedir.

Yine de, günlük gelir ve ağ değeri arasındaki fark 2021’in sonundan bu yana “daraldı”. Ağ, çeyrek boyunca hem gelirde hem de değerde bazı nadir artışlar ve hatta düşüşler görmeyi başardı.

Solana, biz bir yardım rallisine doğru ilerlerken bu zorlu pazarda hâlâ zorlanıyor.

CoinMarketCap’e göre SOL, basın zamanında 38,54 dolardan işlem görüyordu. Tokenin değeri, bu hafta yapılacak Fed toplantısından kaynaklanan artan FUD nedeniyle geçtiğimiz gün düştü.

Kaynak:ambcrypto.com

Solana: Network upticks present rare victory for SOL traders

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir