Solana , token tutan binlerce cüzdanı boşaltan bir hack haberlerinin ortaya çıkmasıyla Çarşamba günü Asya öğleden sonra ticaretinde %4 düştü . ABD-Çin gerilimleri tüm pazarlarda daha geniş bir endişe kaynağı olmasına rağmen, Bitcoin ve Ethereum yükseldi. Bitcoin, önceki 24 saatte %1.47 artışla Hong Kong’da 16:30 itibariyle 23,187 ABD dolarından işlem gördü. CoinMarketCap verilerine göre Ethereum , %3,19 artışla 1,636 ABD dolarından işlem gördü .

Hızlı gerçekler

  • Kripto güvenlik firması PeckShield’in tahminlerine göre , Çarşamba günü Solana istismarı , Hong Kong saatiyle öğlen saatlerinde 8 milyon ABD doları kayıpla sonuçlandı. Solana %4 düşüşle 38.75 ABD Dolarına düştü.
  • CoinMarketCap’in ilk 10’undaki diğer tokenler daha yüksek işlem gördü veya çok az değişti.
  • ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretine Çin’in herhangi bir tepki vereceği konusunda endişeli tüccarlar ile birlikte, hisse senedi piyasaları da dahil olmak üzere Asya’daki genel ton temkinli görünüyor.
  • Hong Kong Hang Seng ve Japonya’nın Nikkei 225 endekslerinin çok az değişmesiyle Şanghay Bileşik endeksi %0,71 düştü.
  • Piyasa analisti ve eski hisse senedi komisyoncusu Andrew Sullivan, Pekin’den kınamalara yol açan ve Çin ile ABD arasındaki gerilimi artıran Pelosi ziyaretinin ortasında piyasaların temkinli olduğunu söyledi.
  • “Dikkat, oldukça iyi müjdelenen ve birkaç haftadır konuşulan geziyle ilgili değil. Sullivan, “Çin’in tepkisinin ne olacağı konusunda dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak:forkast.news

Solana falls amid hack reports; Bitcoin, Ether edge higher in mixed markets

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir