Pazar yeri artık NFT’ler için en büyük iki blok zincirini destekleyecek

Solana’da ikincil ticaret hacminin yaklaşık %90’ını oluşturan NFT pazar yeri Magic Eden, Ethereum NFT’lerini platforma ekleyecek ve entegre edecek, şirket Salı günü duyurdu.

Magic Eden, koleksiyonerlerin solana veya eterde NFT satın alabilmeleri ve yeni piyasa analizi araçlarını kullanarak daha kolay ticaret yapabilmeleri için Solana ve Ethereum NFT’leri (karşılaştırılamaz tokenler) için çapraz para birimi satın alma desteği sağlayacak.

Haziran ayında risk sermayesi şirketleri Electric Capital ve Greylock liderliğindeki B Serisi finansman turunda 130 milyon dolar toplayan pazar, ilk olarak çok zincirli bir genişlemeye işaret etti. Magic Eden, yaklaşmakta olan Merge’in Ethereum’un geleceğini sorguladığı bir zamanda, NFT’ler için en büyük blok zinciri olan Ethereum’u entegre ediyor.

Zamanlama ayı piyasasına denk geliyor ve Magic Eden’in baş işletme görevlisi ve Magic Eden’in kurucu ortağı Zhuoxun Yin’e göre “Temmuz ayında hacmin Haziran ayına kıyasla biraz daha yumuşak olmasına” rağmen, “Solana’da yeterince koleksiyoncu ve yaratıcı var. ve hala yenilik yapan Ethereum.” 

NFT pazarı kısa süre önce Web3 oyunlarına yatırım yapmaya ve kendi oyunlarını finanse etmeye odaklanan yeni bir risk sermayesi fonu olan Magic Ventures’ı piyasaya sürdü . Fon, şirketin dahili oyun bölümü olan Eden Games altında faaliyet gösteriyor. Ayrıca Web3 oyunları için kendi yarı değiştirilebilir jeton (SFT) pazarlarını tanıttı. 

Yin Blockworks’e “NFT ve Web3 kitlesel benimsemenin geleceğinin zincirler arası pazar deneyimleri olduğuna inanıyoruz” dedi. 

Bir basın açıklamasında, “Magic Eden ile lansman yapan içerik oluşturucular artık potansiyel kitle erişimlerini sınırlama pahasına bir zinciri diğerine tercih etme gibi zor bir kararla yüzleşmek zorunda kalmayacaklar” dedi.

Magic Eden Launchpad , pazarın özel para basma platformudur ve 300’den fazla NFT projesinin pazara sunulmasına yardımcı olmuştur. Artık Solana ve Ethereum uyumlu olan Launchpad, şirkete göre para basma kurulumunu, beyaz eldivenli pazarlama desteğini ve özelleştirilmiş lansman kurulumlarını sürdürecek. 

Magic Eden’de yakında piyasaya sürülecek olan ilk yerli Ethereum projesi – kullanıcıların hem eter hem de solana’da para basmaları için – popüler ETH projesi Psychedelics Anonymous’un kardeş koleksiyonu olan EZU olarak adlandırılıyor.

Nisan ayında OpenSea’nin Solana NFT’leri entegrasyonu hakkında soru sorulduğunda, Yin, OpenSea’nin Magic Eden’den herhangi bir likidite almadığını söyledi. “Topluluk merkezli olmaya devam ediyoruz ve Solana’daki koleksiyonlar ve koleksiyonerlerle olan ilişkilerimizden gurur duyuyoruz ve bunu ETH’ye girişimiz için temel bir farklılaştırıcı olarak görüyoruz” dedi. 

OpenSea , 27 Temmuz’da “Solana pazaryerlerinin NFT’leri gözetim altına aldığını” tweetledi ve Magic Eden’ı açıkça adlandırmasa da, hedeflerinden biri olabilir. OpenSea, Twitter iş parçacığında “NFT’lerinizi koruyan pazar yerlerinin seçim ve faydayı sınırladığına ve güvenliği tehlikeye attığına inanıyoruz” dedi. 

Magic Eden, kullanıcıların NFT varlıklarını emanet cüzdanlarında tutma politikasına sahiptir ve bu yeni bir politika olmasa da, iki şirket Twitter aracılığıyla birden çok kez kamuoyuna açıklamıştır.

Magic Eden, politikasının güvenlikle ilgili olduğunu savundu ve daha önce birden fazla saldırıdan sonra dava açıldığı için OpenSea’ye geri döndü .

Kaynak:blockworks.co

Solana Marketplace Magic Eden To Offer Ethereum NFTs

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir