Kripto piyasası şu anda belirsizliğin arttığı o haftalardan birini yaşıyor. Sonuç olarak, kripto fiyatları düşüş eğilimine girdi ve SOL, yükseliş aşamasından sonra önemli ölçüde geri çekilen dijital paralar arasında.

SOL’un fiyat hareketi, direnç ve destek tarafından sınırlandırılan yükselen bir kanal içinde hareket ediyor.

En son rallisi, neredeyse %50 oranında ralli yaptıktan sonra 47 $ fiyat seviyesinin hemen üzerinde bir destek yeniden testine neden oldu.

27 Temmuz itibariyle altcoin fiyatı 37 dolardı. Bununla birlikte, destek hattına kısa bir süre dokunduktan sonra haftalık en düşük seviyesi olan 34.67$’dan biraz toparlandı.

SOL’nin mevcut seviyesi, destek ve direnç çizgileri içinde sınırlı kaldığı varsayılarak, önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla yükselişe geçeceğini gösteriyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) hala nötr bölgede, %50 seviyesinin hemen altında ve toparlanma belirtileri gösterdi. Haftalık satışlar, Para Akışı Endeksi (MFI) dengelenmeye çalışırken azalıyor gibi görünüyor.

Düşüş riski var mı?

Ekonomik veriler ve FOMC toplantısı birçok yatırımcıyı pozisyonlarından çıkmaya korkutmuş olabilir. Bu, SOL’un fiyatının son yedi gün içinde neden önemli ölçüde düştüğünü açıklar.

Ayrıca, yatırımcı duyarlılığı şimdilik yukarı yönde iyileşiyor gibi görünüyor.

SOL’un FTX fonlama oranı, 27 Temmuz’da %0,0006’ya yükselmeden önce 26 Temmuz’da %-0,0014’te dibe vurdu. Bu, türev piyasasındaki yatırımcıların alım yaptığını gösterir ve bu genellikle spot piyasanın bir yansımasıdır.

İyileşme hissi, Solana’nın geliştirme faaliyetindeki bir artışla destekleniyor.

Yatırımcılar bunu genellikle sağlıklı bir işaret olarak görür, dolayısıyla daha olumlu yatırımcı duyarlılığına katkıda bulunabilir. Ancak bu, özellikle kısa vadede mutlaka bir garanti değildir.

SOL, yükselen destek çizgisini en az dört kez yeniden test etti. Aynı destek seviyesinin tekrar test edilmesi bazı zayıflıklara yol açacaktır. Yatırımcılar bu nedenle beklentilerine karşı dikkatli olmalı çünkü desteğin altında kırılma olasılığı var.

Kaynak:ambcrypto.com

Solana: Gauging ‘bottom is in’ factor as SOL eyes volatility

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir