Solana [SOL] NFT yatırımcıları, 2022’nin ilk çeyreğinde (Q1) en karlı yatırımcılar arasındaydı. Messari’nin verilerine göre Solana, o dönemde birçok açıdan büyüme yaşadı. 

İlginç bir şekilde, SOL’nin fiyatı, yazının yazıldığı sırada, son yedi gün içinde %37,25 arttı. Bununla birlikte, önceki 24 saatlik basın zamanında, katman-1 (L1) kripto para birimi %5,83 büyüme kaydetti. 

Ama NFT cephesinde neler var?

Lider Solana NFT veri platformu Solana Floor, çoğu koleksiyonun önemli ölçüde gelişmediğini bildirdi. Yatırımcılar büyük olasılıkla satışlarda, hacimde veya taban fiyatta bir artış bekleyeceklerdi.

Ancak, beklentilere yenik düşmekten çok bir düşüş oldu. Solana Floor analizine göre, Solana NFT’leri genelinde 24 saatlik hacim 109.220 SOL idi ve bu, yayınlandığı tarihte 4.874.482 $ değerindeydi ve 19 Temmuz’a göre %6 düşüş gösterdi. 

Solana NFT 24 saatlik hacim

Ancak, 20 Temmuz’un erken saatlerinde işlemlerde artış görüldü. Satıcıların faaliyetleri alıcılarınkinden daha ağır bastı. Mevcut verilere göre, Solana NFT satıcıları satışların %44’ünü, alıcıların ise %39’unu oluşturdu. Kalan %17, NFT saygısız tüccarları temsil ediyordu.

Solana zincirindeki mavi çipli koleksiyonlara bakmak da pek iç açıcı değil. DappRadar , önde gelen NFT koleksiyonları Primates’in satışlarda %7,14 ve işlem hacminde %11,17 düşüş kaydettiğini bildirdi .

Benzer şekilde, DeGods ve OkayBears taban fiyat ticaretini %6 ve %20’lik bir düşüşle önceki fiyatların altında gerçekleştirdi.

Büyük pazaryerlerindeki tüccarlar da azaldı. MagicEden %6.64 düşüşte ve Solanart %66.67 düşüşte kaldı.

En iyi 10 Solana NFT koleksiyonu 

Çekler veya bakiyeler

Solana NFT’lerinin kasvetli performansına rağmen, açık kaynaklı blok zinciri diğer NFT projeleriyle ortak olmaya devam ediyor.

Basın zamanında, satışların ve hacmin gidişatı önemli bir gelişme göstermemişti. Üçüncü gün boyunca kripto piyasasının yeşil kalmasıyla, NFT sezonunun henüz geri dönmediği geçerli olabilir. 

Yatırımcılar, yalnızca SOL fiyat artışının NFT varlıklarını olumlu yönde etkilemesini umabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir