WhaleStats’a göre Solana, son 24 saatteki en büyük 500 BSC balinası arasında ticaret hacmi açısından ilk 10’da yer alıyor. Balinalar veya büyük holdingler tarafından Solana ticareti, bir SOL balina pozisyonunun tasfiyeye tehlikeli bir şekilde yaklaşmasının ardından Haziran ayında gündeme geldi.

Söz konusu anonim cüzdanın Solend’in tüm SOL havuzunun %95’ini yatırdığı ve USDC borçlarının %88’ini temsil ettiği bildirildi. Haziran ayındaki piyasa düşüşü sırasında tanık olunan büyük kripto tasfiyeleri  sırasında, Solend’in en büyük tek kullanıcısı tarafından kullanıldığı bildirilen cüzdan, tehlikeli bir şekilde büyük bir marj çağrısına yaklaştı.

Solana geliştiricileri, milyonlarca dolar değerindeki devasa tasfiyenin Solana’nın merkezi olmayan borsalarını boğabileceğinden ve ağın kekelenmesine neden olabileceğinden endişe duyuyorlardı. Bu nedenle, hesabı devralmak için bir hamle başlatıldı, ancak daha sonra geçersiz kılındı.

Yayınlandığı sırada Solana , son 24 saatte %3 düşüşle ve önceki haftaya göre %10 artışla 42.75 dolardan el değiştiriyordu.

Solana, ABD’nin en iyi müzik festivalinde gösteri çaldı

Solana, hafta sonu Lollapalooza etkinliğindeki en son görünümü hakkında tweet attı:

Dopamin Hazine Avı sırasında binlerce festival müdaviminin ilk kez NFT’lerle etkileşime girdiğini görmek özeldi. NFT’leri ve kriptoyu kitlelere ulaştırmak için bir başka adım.

Lollapalooza, Chicago’daki Grant Park’ta düzenlenen ve bu yıl 400.000’den fazla katılımcıyı çeken dört günlük bir müzik festivalidir.

Geçen hafta, Solana blok zinciri New York’ta bir perakende satış alanı açacağını duyurdu; ancak, hiçbir şey satma niyetinde değildir. Manhattan’ın Batı Yakası’ndaki üst düzey Hudson Yards’da bulunan Solana Spaces, bir “kültür merkezi” olmayı planlıyor. Solana Vakfı, burayı insanların “takılacağı” ve kripto para birimleri hakkında bilgi edineceği bir yer olarak öngörüyor. #Solana Haberleri

Kaynak:u.today

https://u.today/solana-sees-enormous-whale-trading-volumes-in-the-last-24-hours

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir