• 8000 Solana cüzdanı, en son kötü amaçlı bir saldırıda ele geçirildi.
  • Saldırı sonucunda Solana SOL’un token değeri son 24 saatte yaklaşık %4 düştü. 

Solana, büyük bir kötü niyetli saldırının son kurbanı oldu ve bilgisayar korsanının yaklaşık 8 milyon dolarlık fonu sömürmesine neden oldu. 

Hack, 3 Ağustos’un erken saatlerinde, bilgisayar korsanlarının Phantom, Slope ve Trust Wallet dahil olmak üzere yaklaşık 8000 Solana “Sıcak Cüzdanı” tehlikeye atarak 8 milyon dolar değerindeki fonlardan kurtulmasıyla gerçekleşti. 

Solana Büyük Bir Saldırıya Uğradı

Solana, kullanıcıların cüzdanlarından yaklaşık 8 milyon dolar değerinde SOL ve USDC boşaltan devam eden bir saldırının son kurbanı gibi görünüyor. 

Blockchain Denetim platformu Ottersec’e göre, boşaltılan cüzdanlar, belirli bir tohum cümlesi uzlaşmasını işaret eden gerçek sahipler tarafından imzalandı. 

. Son birkaç saat içinde 5.000’den fazla Solana cüzdanı boşaltıldı…. “Bu işlemler gerçek sahipler tarafından imzalanıyor ve bu da bir tür özel anahtar uzlaşması anlamına geliyor.” OtterSec tweetledi

Blockchain güvenlik firması Peckshield’e göre, en son Solana cüzdan hackinin nedeni, bilgisayar korsanları tarafından kullanıcıların cüzdanlarının özel anahtarlarına erişmek için kullanılan tedarik zinciri yasasıyla ilgili bir soruna bağlanıyor. 

Slope ve Trust cüzdan kullanıcıları da dahil olmak üzere diğer SOL cüzdanları da depolanan fonlarının kaybıyla ilgili şikayetleri dile getirse de, hack, Phantom cüzdan kullanıcılarının çoğunu etkilemiş gibi görünüyor. Hack, Phantom ve Slope cüzdanlarının hem mobil hem de masaüstü uzantılarını kullanan kullanıcılar tarafından bildirildi.

Solana NFT’leri için önde gelen bir NFT pazarı olan Magic Eden, en son SOL hack’ini de tweetledi ve bilgisayar korsanlarının fonlarına daha fazla erişmesini önlemek için kullanıcılara ayarlarını değiştirmelerini tavsiye etti. Ayrıca, piyasa, kullanıcılarına daha fazla fon kaybını önlemek için fonlarını soğuk bir cüzdan veya Defter’e taşımalarını tavsiye etti. 

Solana Token SOL Değeri, Son 8 Milyon Dolarlık Hack Ortasında Düştü 

En son SOL hackinin bir sonucu olarak, Solana SOL jetonunun değeri büyük ölçüde düştü ve %4 düştü, şu anda son 24 saatte 38.67 $ seviyesinde bulunuyor. Token, daha önceki 42.33 $ değerinden düştü.

Birkaç kripto analisti, SOL’un değerindeki düşüşü, kullanıcıların cüzdanlarından yaklaşık 8 milyon dolar değerindeki parayı tüketen en son Solana saldırısına bağladı. 

Solana ekibi şu anda saldırının nedenini araştırıyor ve istismarın temel nedenini belirlemeye çalışıyor. Bu arada ekip, en son saldırıda fonlarının tehlikeye girmesi durumunda kullanıcılarına bir kullanıcı formu doldurmalarını tavsiye etti. 

Kaynak:en.ethereumworldnews.com

OpenSea’s Rival NFT Marketplace Magic Eden Announces Support For Ethereum NFTs

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir