Son zamanlarda 1,6 milyar dolar değerinde olan Magic Eden, önümüzdeki haftalarda Ethereum ile çoklu zincir genişlemesine başlayacak.

Kısaca

  • Solana’daki en popüler NFT pazarı olan Magic Eden, bu aydan itibaren Ethereum için destek ekleyecek.
  • Bir yıldan kısa bir süre önce kurulan girişim, en son VC finansman turunu takiben Haziran ayında 1,6 milyar dolar değerindeydi.

Haziran ayında , başlangıç ​​değeri 1,6 milyar dolar olan yeni VC finansmanı duyurusunun yanı sıra , önde gelen Solana NFT pazarı Magic Eden, önümüzdeki aylarda çok zincirli genişlemeyi keşfedeceğini söyledi. Şimdi biliyoruz ki ilk önce en büyük NFT pazarını ele geçirecek: Etherevum .

Magic Eden bugün, bir sonraki blok zinciri ilavesinin gerçekten de en popüler NFT koleksiyonlarının ve projelerinin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapan ve hacim olarak NFT ticareti için açık ara en büyük pazar olan Ethereum olacağını doğruladı .

Solana’dan farklı olarak Magic Eden, diğer pazar yerlerinden Ethereum NFT listelerini toplayacak ve bir temsilci  Decrypt’in Ethereum üzerinde “tescilli listeleri olmayan” bir “saf toplayıcı” olacağını söyleyecektir. Bu, şu anda Magic Eden’in Solana NFT’leri için geçerli olan, listelenen NFT’lerin emanette tutulmayacağı anlamına gelir .

Ağustos ayı boyunca, Magic Eden, projelerin bir “izin verilenler listesi” oluşturmasını sağlayan yeni liste aracı olan başlatma paneli (yeni NFT projeleri oluşturmak veya oluşturmak için kullanılan) dahil olmak üzere platformunda Ethereum NFT desteğini dağıtmaya başlayacak. NFT darphaneleri ve yaklaşan NFT koleksiyon lansmanlarını vurgulayan bırakma takvimi.

Başlatma paneli, Psychedelics Anonymous’un yaratıcılarından yeni bir profil resmi projesi olan EZU ile başlayarak Ethereum desteği ekleyecektir . Bu ilk adımların ötesinde Magic Eden, ETH, SOL veya bir kredi kartı kullanarak Solana veya Ethereum NFT’lerinin satın alınmasını sağlayan çapraz döviz alım satım testleri de yapacak. Magic Eden, çok zincirli analitik araçları da eklemeyi planlıyor.

NFT , profil resimleri, sanat eserleri ve koleksiyonlar dahil olmak üzere dijital ürünler gibi bir öğenin sahipliğini temsil edebilen bir blok zinciri belirtecidir . DappRadar’a göre NFT piyasası geçen yıl popülaritesini artırarak 25 milyar dolar değerinde işlem hacmi üretti.

Ethereum ve çeşitli yan zincir ve katman-2 ağları, bu sayının büyük çoğunluğuna hükmetti ve bu eğilim 2022’ye kadar devam etti. Platform, Bored Ape Yacht Club , CryptoPunks , Art Blocks ve Axie Infinity gibi önemli projelere ev sahipliği yapıyor. .

Bununla birlikte, Solana, şu anda Ethereum’dan daha düşük ücretler, daha hızlı işlemler ve daha az çevresel etki ile NFT’ler için yükselen bir alternatif ağ olarak ortaya çıktı (ancak Ethereum’a yapılacak bir yükseltme bunu önemli ölçüde değiştirebilir) . Solana Monkey Business , Okay Bears ve DeGods gibi dikkate değer projeler , CryptoSlam’e göre bugüne kadar 2,5 milyar doların üzerinde Solana NFT işlem hacmiyle geçen yılın sonundan bu yana Solana’da ortaya çıktı .

Magic Eden şu anda Solana alanındaki en büyük oyuncu ve lider Ethereum pazarı olan OpenSea’nin Nisan ayında Solana desteği eklemesine rağmen sürekli olarak ticaret hacminin %90’ını veya daha fazlasını kontrol ediyor . Şimdi Magic Eden, aynı şekilde OpenSea’nin sahasına doğru genişliyor.

OpenSea ve Magic Eden, sosyal medyada rutin olarak diken ticareti yaptı. Kısa bir süre önce OpenSea, Magic Eden’in varlıklar platformda listelendiğinde satıcıların NFT’lerini pazarın üstlendiği emanet tabanlı ticaret modeline yönelik eleştirileriv artırdı . Son zamanlarda Solana NFT topluluğu içinde modele yönelik eleştiriler arttı .

Buna karşılık Magic Eden , OpenSea’yi bu yılın başlarında karşılaştığı ve bir UI sorunu nedeniyle bazı kullanıcıların değerli Ethereum NFT’lerinin piyasa fiyatlarının altında satıldığı “etkin olmayan listeler” durumu hakkında uyardı. OpenSea sonuçta etkilenen kullanıcılara 1.8 milyon dolarlık ETH ile geri ödeme yaptı , ancak bir koleksiyoncu sorun nedeniyle pazara dava açtı .

Her iki pazar da hem Ethereum hem de Solana cephelerinde rekabet etmek üzereyken, çok zincirli satış rekabetinin nihayetinde ateşli söylemle uyuşup uyuşmadığını göreceğiz.

Kaynak:decrypt.co

https://decrypt.co/106405/solana-unicorn-magic-eden-nft-marketplace-ethereum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir