Solana ve Avalanche, kripto pazarındaki duyarlılık arttıkça art arda yükseliyor. 

Önemli Çıkarımlar

  • Solana ve Avalanche, son 36 saat içinde yaklaşık %20 arttı. 
  • SOL’un 52 dolara yükselmesi için 42 doların üzerinde kalması gerekiyor. 
  • AVAX, 24 doları kırarsa 28 dolara yükselişi tetikleyebilir. 

Solana ve Avalanche, kritik direnç alanlarını kestikten sonra yükseliş ivmesi kazanıyor.

Solana ve Çığ Direnci Aşar

Solana ve Avalanche, daha geniş kripto para birimi piyasası yeni kuyruk rüzgarlarına sahip olduğundan kazançlar için iyi konumlanmış görünüyor.

Solana’nın SOL jetonu son 36 saat içinde yaklaşık %20 arttı. 38.60$’dan düşük bir seviyeden yükseldi ve yeni bir aylık en yüksek seviye olan 46.10$’a ulaştı. Ani yükseliş, Solana’nın çok önemli bir direnç alanının üstesinden gelmesine izin verdi ve potansiyel olarak daha yüksek seviyelere yol açtı.

Solana, dört saatlik grafiğinde gelişen paralel bir kanalın orta trend çizgisini kesti. Ticaret geçmişi, SOL’nin 20 Haziran’dan bu yana bu bariyeri her aştığında, kanalın üst sınırına doğru ilerlediğini gösteriyor. Şimdi, benzer bir fiyat hareketi varlığı 49 dolara, hatta 52 dolara itebilir.

SOL/USD dört saatlik grafik

Çığ ayrıca son 36 saat içinde 20.60 dolardan 24.80 dolara yükselen bir yükseliş momentumu dalgası gördü. AVAX, dört saatlik grafiğinde gelişen simetrik bir üçgenden çıktıktan sonra yukarı yönlü dürtü tetiklendi. Aradan sonra meydana gelen iki düzeltmeyle, tokenin daha fazla ilerlemek için yeterli likidite topladığı görülüyor.

Üçgenin Y ekseninin yüksekliği, Avalanche’ın 28 dolara doğru %38’lik bir yükseliş trendine girdiğini gösteriyor. 24.30 dolar direnç seviyesinin üzerinde dört saatlik sürekli bir mum kapanışı, yükseliş tezini daha da doğrulayabilir.

AVAX/USD dört saatlik grafik 

Oranlar boğaların lehine görünse de, kripto ve küresel finans piyasalarında devam eden belirsizlik nedeniyle destek seviyeleri çok önemli.

Solana, kanalın orta trend çizgisini destek olarak 42 dolarda tutamazsa, iyimser görünüm geçersiz olabilir. Bu hayati seviyenin altına yakın dört saatlik bir mum çubuğu, SOL’yi 38.50 $ veya 35.20 $’a gönderen kar almada bir artışı tetikleyebilir. Benzer şekilde, Çığ’ın 22 doların altına düşmekten kaçınması gerekiyor, çünkü düşüş 20 dolara geri çekilme başlatabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir