Solana’nın [SOL] aşağı kanal salınımı, sonunda, alıcıların son on gün içinde acil tedarik bölgesini yeniden test etmelerine yardımcı olan bir çıkış rallisine dönüştü. 20 EMA’nın (kırmızı) ve 50 EMA’nın (camgöbeği) üzerindeki kapanış, kısa vadeli yükseliş eğilimlerini yeniden ateşledi.

Alıcıların %61.8 Fibonacci seviyesini kırmaya yönelik tutarlı çabaları, bir boğa rallisine dönüşebilir. Ancak boğalar, arz bölgesinin üzerinde sürdürülebilir bir pozisyon bulmak için hala daha fazla ateş gücüne ihtiyaç duyuyor.

Basın zamanında, SOL son 24 saatte %4.43 artışla 44.3325$’dan işlem görüyordu.

SOL Günlük Grafik

SOL’un iniş aşaması, kendisini 28 dolarlık desteğe doğru genişletti. Alıcıların daha düşük fiyatları reddetmeye istekli olmasıyla, altcoin uzun vadeli aşağı kanalından (sarı) çıktı. 

Bu yükseliş kırılması, alıcıların aşağı kanalın üst trend çizgisini yeniden test etmeden önce %61.8 Fibonacci direncini test etmesine yardımcı oldu. Oradan yükselen yükseliş, bir sabah yıldızı şamdan desenini kışkırttı. Bu kurulum, alıcıların kuzeye bakan 20/50 EMA’nın üzerine atlamalarına yardımcı oldu.

Tüccarlar/yatırımcılar, 46.5 $ bölgesinin ötesinde sürdürülebilir bir toparlanma şansını belirlemek için bu EMA’larda potansiyel bir yükseliş geçişi aramalılar.

Fiyat hareketi daha sonra arz bölgesi yakınında daha yüksek fiyatların küçük bir reddini gördü. Bu seviyeden bir geri dönüş, günlük zaman diliminde düşüş eğilimini teyit edecektir. Bu durumda SOL, 38 dolar seviyesinin yakınında Kontrol Noktasını (POC, kırmızı) yeniden test etmek için geri çekilecek.

Bununla birlikte, %61.8 seviyesinin ötesinde bir yakınlık, alt birimi 52$ bölgesini %78.6 direncinin yakınında test etmek için konumlandırabilir.

Gerekçe

SOL/USD

Göreceli Güç Endeksi (RSI), son birkaç gün içinde dengenin üzerinde sağlam bir nokta buldu. 59-60 direnç aralığının ötesine geçememek, satıcıların kontrolleri altında satın alma baskısını sürdürmelerine yardımcı olabilir.

+DI, muadilinin oldukça üzerinde sallanırken, DMI hatları güçlü bir satın alma avantajı sağladı. Bununla birlikte, ADX, altcoin için oldukça zayıf bir yön eğilimi gösterdi.

Çözüm

Kuzeye giden 20/50 EMA’nın üzerindeki yükseliş kırılması göz önüne alındığında, SOL, tedarik bölgesinin yakınında bir engelle karşı karşıya kalırken devam eden bir canlanma görebilir. EMA’larda yükseliş geçişi ve hacimlerdeki artış, güvenilir bir onay verebilir. Tetikleyiciler ve kâr alma seviyeleri yukarıdakiyle aynı kalacaktır. 

Son olarak, yatırımcılar/tüccarlar, daha geniş duyarlılık üzerindeki etkilerini belirlemek için Bitcoin’in hareketini yakından takip etmelidir.

Kaynak:ambcrypto.com

Going long on Solana [SOL]? Here’s what investors must know…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir