Solana, haziran ayının son günlerinde web3 odaklı akıllı telefonu Solana Saga‘yı tanıtmıştı. Aradan geçen kısa sürenin ardından Polygon da akıllı telefon hamlesiyle dikkat çekti.

Polygon Akıllı Telefonu için Nothing ile Ortaklık Kurdu

Bir teknoloji girişimi olan Nothing ve Polygon, web3’ü akıllı telefonlara getirme konusunda bir ortaklık kurdu.

Nothing, yeni Android işletim sistemli Nothing Phone (1) modelinde NFT’ler sunmak için Polygon ağını kullanıyor.

CoinDesk‘te yer alan habere göre, “Nothing Community Dots” olarak adlandırılan NFT projesi, topluluk yatırımcıları için yeni ürünere ve etkinliklere erken erişimin kilidini açan airdrop’lar da sunacak.

Bu arada ilk ödüller arasında, Nothing Phone (1)’in 12 Temmuz’da Londra’da düzenlenecek lansmanına davet var.

Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal konuyla ilgili şunları söyledi:

“Nothing gibi yenilikçi bir şirketin web3 kucakladığını ve Polygon ile birlikte çalışarak web3’e doğrudan erişim sağladığını görmek son derece cesaret verici”

Başta da söylediğimiz gibi kısa süre önce da Solana, kendi akıllı telefonunu duyurmuştu. Polygon ve Solana‘nın bu çalışmaları blokzincir tabanlı bir telefon geliştirme isteğinin canlandığını gösteriyor. 2018 yılında Sirin Labs de benzer bir hamle yapmıştı. Ancak sonrasında yaşanan işten çıkarmalar ve ödenmeyen fabrika faturaları, projenin de rafa kalkmasında etkili oldu.

Solana ve Polygon, akıllı telefon geliştirme konusunda başarılı olursa web3’ün günlük kullanıma girmesi ve daha geniş bir kitleye ulaşması söz konusu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir