Solana’nın (SOL) NFT Temsilcisi Gözünü Yükseklere Dikti: Bu Altcoini Desteklemeye Başlayacak!

Solana’nın en büyük NFT platformu, kendisine yüksek bir hedef belirlemişe benziyor. Açıklamaya göre bu altcoin desteklenecek.

Non-fungible token (NFT) pazarı Magic Eden, daha önce sadece Solana tabanlı olarak faaliyet gösteren platformuna Eterehum tabanlı NFT’leri entegre ederek çoklu zincir sistemine geçiyor.

Magic Eden, Solana’ya Ek Olarak Ethereum Desteği Sunacak

Magic Eden, Ethereum NFT içerik oluşturucuları için Solana kullanıcılarına sağladığı popüler minting toolkit, whitelisting araçları ve pazarlama desteği gibi aynı “piyasaya açılma” avantajlarını sunacağını söyledi.

Şirket ayrıca, kullanıcıların hem Ethereum hem de Solana NFT’lerini her iki Blockchain’in yerel para biriminde satın almalarına olanak tanıyacak bir “çapraz para birimi ticaret ürünü” ve kendi çapraz zincir analiz gösterge panelini hazırlıyor.

Magic Eden’in kurucu ortağı Zhuoxun Yin, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“ETH’de başarı kazanmanın öyle hemen bir gecede gerçekleşeceğini düşünmüyoruz. Piyasaya alçakgönüllülükle giriyoruz ve uzun bir süre boyunca geliştirmeye hazırız.

Bununla birlikte, NFT yaratıcılarının ve koleksiyoncularının pazar yerlerinden ne istediklerine dair hipotezimiz için güçlü düşüncelerimiz var.”

Bu entegrasyon, şirketin büyüyen NFT sektörü içerisinde en üst noktayı hedeflediğine dair yeni bir hamle anlamına geliyor. DappRadar’ın verilerine göre Magic Eden, Solana dijital koleksiyonlarının şu anki kralı ve ekosistemdeki işlemlerin %90’ından fazlasına ev sahipliği yapıyor.

Magic Eden’in Ethereum’daki muadili olan OpenSea de kendi ekosisteminde benzer bir hakimiyete sahip. OpenSea en çok ETH ticaretiyle bilinse de, platformu SOL, Tezos ve Polygon Blockchain’lerini de destekliyor.

kaynak:BitcoinSistemi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir