• FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Solana’nın en az değer verilen token olduğuna inanıyor 
  • Yorumları, ağın 8 milyon dolar değerinde kullanıcı fonunun tüketilmesiyle sonuçlanan yoğun bir saldırıyla mücadele ettiği bir zamanda geldi. 

Fortune ile yaptığı röportajda FTX borsası CEO’su Sam Bankman Fried, Solana kripto para birimi hakkındaki görüşlerini özetledi. Ayrıca, kriptonun yakın zamanda bir milyon dolarlık cüzdan hackine bulaşmasına rağmen Solana’nın piyasadaki en az değer verilen kripto para olduğuna nasıl inandığını da ekledi. 

3 Ağustos’ta Solana, cüzdanlarında yaklaşık 8 milyon dolar değerinde kullanıcı fonu tüketen geçici bir ihlal bildirdikten sonra kendisini zor durumda bırakmıştı. 

Solana’nın geç saatlere kadar sıcak sularda olmasına rağmen, FTX CEO’su Sam Bankman Fried, para biriminin yakında karmaşasını temizleyebileceğini açıkça belirtmişti. Fortune ile yaptığı röportajda FTX CEO’su, Solana’nın büyük bir gelecek potansiyeline sahip olduğunu ekledi. Solana’nın şu anda en az değer verilen token olduğunu düşündüğünü eklemek için bir adım daha ileri gitti. 

SBF Fortune’a verdiği demeçte, “Solana’nın SOL’si şu anda en az değer verilen token… en az bir ay önceydi.” 

Solana’nın son cüzdan hacki, 3 Ağustos’un erken saatlerinde bildirildiğinde birkaç manşet olmuştu. Saldırı, yaklaşık 8 milyon dolarlık kullanıcı fonunun tüketilmesiyle sonuçlanmıştı. 

Ancak Bankman-Fried, Solana’ya karşı hala tarafsız bir duruş sergiliyor ve saldırının Solana’nın protokolünün ihlali nedeniyle değil, buggy uygulaması nedeniyle ortaya çıkmış olabileceğini de sözlerine ekledi. 

 SBF, Fortune’a bir e-posta yoluyla “Bu, temel bir blok zinciri sorunu değildi, muhtemelen birinin yaptığı bir uygulama hatalı gibi görünüyor” dedi.

Ağın daha sonra kullanıcılarını bunun gerçekten güvenliği ihlal edilmiş bir uygulama sorunu olduğu konusunda güncellemesi nedeniyle, SBF’nin cüzdanın sorunlu olduğu konusundaki görüşü yerindeydi. 

Buna ek olarak, SBF, Solana’nın muazzam bir büyüme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor ve ağın pek çok karmaşasından gözle görülür bir şekilde çalıştığını ve yakın gelecekte de aynısını yapmaya devam edeceğini ekliyor. 

SBF, “Bence kısa bir süre içinde çok fazla kötü PR oldu – bence bunu hak etti, açık olmak gerekirse: Teknolojik olarak, üzerinde çalışılması gereken çok şey vardı,” diye ekledi SBF. “Ama bence bunun üçte ikisi çoktan işe yaradı. Diğer üçte birini geçeceğini düşünüyorum.”

2020’de kurulan Solana, hisse kanıtı konsensüsüne dayanan hızlı ve güvenilir bir blok zinciri ağı olarak piyasaya sürüldü. Zamanla ağ, NFT ve DeFi alanlarına sızarak kullanım durumlarını genişletti.  

Bununla birlikte, ağ, token fiyatlandırmasını etkileyen ve aynı zamanda genel güvenilirlik faktörünü etkileyen kesintiler ve aksama sürelerinde adil bir paya sahipti. Solana’nın son cüzdan hacki, yangına yakıt ekleyerek tüm SOL ekosistemini etkiledi. Bu tür engellere ve engellere rağmen, SBF Solana’ya karşı yükseliş duruşunu sürdürüyor ve engellerin nihayetinde Solana’nın teknolojisini eskisinden daha iyi geliştirmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi. 

 “Mümkün olanın sınırlarını her test ettiğinizde, o zaman neyin kırıldığını anlarsınız. Solana’nın yaptığını yapmaya çalışsaydı, herhangi bir blok zinciri kırılırdı ve bu, neyin rafine edilmesi ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini anlamanın bir yoluydu. SBF daha sonra ekler

Ancak, SBF’nin geçmişte Solana ile birden fazla girişim yoluyla birden fazla bağ kurduğu belirtilmelidir. Bankman-Fried, ticaret şirketi Alameda Research aracılığıyla Solana’ya yatırım yapmıştı. SBF’nin ayrıca Solana Labs için 314 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldığı ve Serum adlı Solana’da merkezi olmayan bir borsa kurduğu biliniyor . 

Kaynak:en.ethereumworldnews.com https://en.ethereumworldnews.com/solanas-sol-is-the-most-underrated-token-ftx-ceo-sam-bankman-fried/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir