Poligon (MATIC) fiyatı, son birkaç hafta içinde görülen yoğun bir yükseliş kaydetti. Madeni paranın Ethereum ile yaklaşmakta olan birleşmesi, toparlanmayı tetiklemiş gibi görünüyor.

MATIC fiyatı, 0.9075 $’a yükselen büyük bir yükseliş gösteriyor ve bu, Temmuz ayında 1.01 $’da görülen ATH’nin biraz altında. MATIC, Temmuz ayında kaydedilen ve toplam piyasa değerini 6.7 milyar doların biraz üzerine çıkaran en düşük seviye rakamına kıyasla %190’dan fazla arttı.

Katı Bağlar Yapımı Çokgen

Polygon, Ethereum ağında yerleşik uygulamaları güçlendirmeyi amaçlayan devrim niteliğinde bir katman-2 kripto para birimi ölçeklendirme çözümüdür. Polygon, işlemleri Ethereum ağının dışında işleyerek çok sayıda uygulamayı ölçeklendirebilir.

Saniyede 65.000 işlem gerçekleştirdiği ve düşük işlem ücretlerine sahip olduğu söyleniyor. Polygon’un ekosistemi üzerine inşa edilen popüler DeFi belirteçleri arasında SushiSwap, Uniswap, Curve ve Aave bulunur.

Polygon ayrıca, 2022 Disney Hızlandırıcı Programı için Walt Disney, AI, AR ve NFT’leri keşfetmek için Disney ve ayrıca yakın zamanda Koleksiyon Avatar NFT pazarının lansmanı ile Reddit ile ortaklıkları kapattı. Dahası, Stripe ve Twitter ile de ortaklıkları vardı.

Derby Stars ve OnePlanet dahil olmak üzere yaklaşık 48 Terra projesi de iç karartıcı patlamasının ardından Polygon’a taşındı.

MATIC, 6 milyar doların üzerindeki ATH’sinden nispeten daha düşük olan 1.85 milyar dolarlık bir TVL kaydetti.

MATIC’in 4 Saatlik Grafiği Bir Boğa Koşusu Gösteriyor  

MATIC’in dört saatlik grafiği, fiyatın son birkaç hafta içinde yükselen bir kanal modeline oyulmuş yeşil bir boğa koşusu için gittiğini açıkça gösteriyor. Şu anda, MATIC fiyatının hem 25 günlük hem de 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktığı görülüyor, RSI nötr bölgenin üzerine kayıyor.

Bunu akılda tutarak, boğalar bir sonraki kilit direnci 1,50$’da izlerken MATIC’in yükseldiği görülüyor; 0,8500 dolarlık destek bölgesinin altına inmek, yükseliş bakış açısını çürütecek.

Eylül ayında gerçekleşeceği söylenen Ethereum ile birleşme duyurusunun ardından, poligon fiyatı son birkaç hafta içinde agresif bir şekilde arttı.

Analistler, geliştiricilerin çoğunluğunun, diğer ağlara kıyasla inanılmaz derecede daha hızlı olduğu kanıtlanmış olan Ethereum’da kalmayı seçeceğinden emin.

Son rallisinin ardından Polygon, Shiba Inu ve Avalanche’ı geride bırakan 7 milyar dolarlık bir değerle piyasa değeri açısından 13. en büyük kripto olarak adlandırılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir