Solana (SOL) fiyatı, Haziran 2022’nin ilk yarısındaki çöküşten sonra oldukça değişken oldu. Sonuç olarak, SOL onu daha da yükselten büyük toparlanma rallileri gördü. Bununla birlikte, sıçrama, onu bastıran ve daha yükseğe çıkmasını engelleyen bir engelle karşı karşıya gibi görünüyor. Peki SOL fiyatı tarihi veriler göz önüne alındığında hangi seviyeleri görebilir? İşte ayrıntılar…

Solana fiyatı U dönüşü için hazır

Solana fiyatı, 18 Haziran ve 24 Haziran arasında yaklaşık yüzde 60 oranında yükselerek 42.89 dolarlık bir salıncak belirledi. Bu hareket etkileyici olsa da, bir sınırlama ile karşı karşıya kaldı ve 8 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) varlığı nedeniyle yukarı yönlü sınırı geldi. Bu reddedilme, Solana fiyatını yaklaşık yüzde 28 oranında düşürerek 31.66 dolar destek seviyesinin altına düşürdü. Boğalar toparlanırken ve yüzde 28’lik bir bacak yükselişini tetiklerken, bu ralli aynı zamanda 8 günlük EMA’yı 38.51 dolardan tekrar karşı karşıya bırakıyor. Bu eğilim devam ederse, bir düşüş, Solana fiyatının 31.66 dolarlık destek tabanını tekrar ziyaret edebileceği anlamına gelebilir. SOL bu platformun üzerinde kaldığı sürece, her zaman bir geri dönüş şansı vardır. Ancak, bu seviyenin bir kırılması, yaklaşık yüzde 22’lik bir düşüşün 24,52 dolara düşmesine neden olabilir.

SOL fiyatı için işler kasvetli görünüyor, düşüş 8 günlük EMA’da 38.51 dolarda reddedilmesi nedeniyle meydana geliyor. Bununla birlikte, boğa ivmesi yükselmeye devam ederse, SOL’un 38.51 doların üzerinde dört saatlik bir mum çubuğu kapanışı üretmesi ve 8 günlük EMA’yı bir destek tabanına çevirmesi için iyi bir şans var. Böyle bir gelişme, Solana fiyatı için düşüş tezini geçersiz kılacak ve potansiyel olarak 47.43 dolara kadar bir koşuyu tetikleyecektir.

Yatırımcıların gözü Solana’ya açılan davada

 SOL token yatırımcılarından biri, Solana Labs ve Solana ekosistemindeki diğer önemli taraflara karşı toplu dava açtı. Dava, Solana’nın yerel token’i SOL’un kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Söz konusu dava, 1 Temmuz’da bir federal Kaliforniya mahkemesinde açıldı. Bu dava, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) piyasadaki çoğu kripto para biriminin menkul kıymetler olduğuna dair artan endişeleri üzerine geldi.

Davacıya göre, Solana Labs, kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Solana Vakfı, ticaret platformu FalconX, Multicoin Capital Management risk sermayesi şirketi ve kayıt dışı bir menkul kıymet olan SOL’un satışından yasa dışı kazançlar elde etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir