Güney Koreli soruşturma ekipleri, Terra (LUNA) çöküşü, Do Kwon ve Daniel Shin’e yönelik dolandırıcılık iddialarıyla ilgili olarak kripto para şirketlerinde arama ve el koyma işlemlerini tamamladı.Savcılar, mahkeme celbi düzenlemek için toplanan işlem kayıtlarını ve diğer kanıt materyallerini analiz edecek.

Güney Kore, Terra Soruşturmasında Dijital Varlık Reformu Öncesi Katı Cezalar Planlıyor

Güney Kore, Terra-LUNA çöküşü gibi faciaları önlemek için kripto para düzenlemelerini güçlendirirken bir yandan da çöküşten sorumlu failleri araştırıyor.

Yerel bir haber ajansının 28 Temmuz 2022 tarihinde bildirdiği habere göre, Seul Güney Bölgesi Savcılığı Mali Menkul Kıymet Suçları Ortak Soruşturma Ekibi, bir hafta süren arama ve el koyma işlemlerini tamamladı.

Savcılar, aralarında 7 kripto para borsasının da bulunduğu 15 şirkete ve Daniel Shin’in evine operasyon düzenleyerek TerraForm Labs, Do Kwon ve Daniel Shin ile ilgili kanıtları toplamıştı.

Savcılar işlem kayıtlarını ve adli verileri analiz ederek Do Kwon, Daniel Shin ve bağlantılı şirketleri dolandırıcılık, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla mahkemeye çağıracak.Bu arada, yerel haberlere göre Güney Kore Mali Hizmetler Komisyonu ve Mali Denetim Servisi, Ekim ayında “Dijital Varlık Temel Yasası” taslağını hazırlamak üzere çalışma planlarını tamamladı.

Güney Kore ayrıca ABD’nin incelemesine dayanarak dijital varlıkları menkul kıymetler ve menkul kıymet olmayanlar olarak kategorize edecek.Güney Kore hükümeti Dijital Varlık Temel Yasası tamamlanmadan önce, Terra çöküşünden ve buna bağlı yasadışı işlemlerden sorumlu suçluları cezalandırmak istiyor.

Haber kaynağı: Bitcoin Sistemi

https://www.bitcoinsistemi.com/terra-cokusuyle-ilgili-guney-koredeki-sorusturmada-yeni-gelisme-yasandi/

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir