Kripto para düzenleme çalışmaları devam ederken Türkiye’den önemli bir hareket geldi. Binance CEO’su ile görüşme gerçekleşti.

Binance CEO’su CZ Çarşamba günü, ülke kriptoyu düzenlemeye hazırlanırken Türkiye yetkilileriyle görüşme gerçekleştirdi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, resmi Twitter hesabından kripto para borsası Binance’ın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile görüştüğünü açıkladı.

Kripto para düzenlemeleri ülkelerin odak noktası olmuş durumda. Türkiye’de de önemli çalışmalar yapmaya devam etmesine rağmen henüz resmi bir sonuca varılmadı.

CZ, Maliye Bakanı ile Kripto ve Blockchain Hakkında Görüştü.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, CZ ile video konferans aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen konuşmada Blockchain ekosistemi, kripto para hakkında değerlendirmeler yaptıklarını vurguladı.

Çarşamba günü CZ, Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ile sanal bir toplantı yaptı. Toplantı sırasında ikili, blockchain ekosistemi ve kripto varlıklarını tartıştı. Toplantı, dünya çapındaki birkaç kripto şirketi yasal inceleme ve artan düzenleyici baskıyla karşı karşıya olduğu için önem kazanıyor.

Ayrıca ülke, ülkedeki büyük bir kullanıcı tabanıyla Binance hizmetleri için önemli bir pazar olarak hizmet ediyor. Binance, Türkiye’nin kripto ekosistemindeki en büyük oyunculardan biridir.

Türkiye ve BinanceSimilarWeb’e göre

Türkiye, geçtiğimiz ay Binance’e en yüksek trafiği gönderen lider ülke oldu. Binance için %6,37 trafik payı ile Türkiye, %6,29 ile Rusya’nın gerisindedir. Kripto borsası aynı zamanda Türkiye’nin finansal alanında da hakim durumda. Binance, SimilarWeb’e göre finansal yatırım kategorisinde şirketler arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Bu arada, CZ kısa süre önce FOMC toplantısının ardından kripto piyasasının beklentileri konusunda iyimserliğini dile getirdi. Piyasadaki büyüme bağlamında varlıkları tutmak yerine blok zinciri üzerine inşa etmenin zamanının geldiğini söyledi. CZ, şu anda inşa edilen kripto şirketlerinin devasa organizasyonlar haline gelebileceğini belirtti.

Haber Kaynağı: YOYODEX

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir