Ünlü Ağ Kan Kaybediyor! NFT Satışlarında Düşüş Var!

Kripto ve NFT’lerin önde gelen ağlarından olan Flow’da satışlar düşüş eğiliminde ve gün geçtikçe yaşanan sıkıntılar derinleşiyor gibi görünüyor.

Flow ağındaki NFT satışları, Mayıs ayında ve yatırımcıların NFT’lere ilgisinin azalmasına yol açan ve derinleşen düşüş eğilimi nedeniyle Haziran ayında düştü. Flow, yaklaşık 1,08 milyar dolarlık toplam satışla tüm zamanların NFT satış hacmine göre dördüncü en başarılı blok zinciri olarak görülüyor. Flow, yapılan araştırmaya göre Haziran ayında 11,29 milyon dolar civarında bir satış hacmine sahipti.

Rakiplerinin Gerisinde

Satış çöküşü nedeniyle Flow, aynı dönemde Solana ve Ethereum ile karşılaştırıldığında daha düşük hacimlere sahipti. Ancak zincir, dijital koleksiyonlardan Ronin, Polygon, WAX, Avalanche, Arbitrum, Theta, Cronos, Tezos, Fantom, Ziliqa, OEC, Palm ve Panini’den daha fazla satış yaptı. Bununla birlikte, yılın altıncı ayındaki satışlar, Mayıs ayına göre %39 düşüş gösterdi. Mayıs ayında, NFT zinciri yaklaşık 18,7 milyon dolar kazandı.

Flow NFT’lerde Yeni Misiniz?

Eylül 2019’da Dapper Labs tarafından duyurulan Flow, Mayıs 2020’de faaliyete geçti. Flow, onları güçlendiren yeni nesil uygulamalar, oyunlar ve dijital varlıkların temeli olarak tasarlanmış, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blok zinciri olarak tanımlanıyor.

Zincirdeki en popüler NFT, NBA Top Shot. Diğerleri arasında bunlarla sınırlı olmamak üzere Flovatar, Flunks, Evolution (Ben Mauro), UFC Stroke, Matrix World, BALLERZ, NFT ALL DAY bulunur.

Satışlardaki Düşüş Neden?

En iyi performans gösteren dijital koleksiyon ürünlerinin benzersiz alıcılarının sayısındaki düşüşü incelediğinizde, satış hacimlerindeki düşüş, 31.862 benzersiz alıcı ve 502.440 işlemle Flow’daki işlem sayılarının düşmesine neden oldu.

Aylık satışların yılın en yüksek seviyesi olan Ocak 2022’de tekil alıcı sayısında 65,402 olarak gerçekleşti ve bu da 1,84 milyon işleme karşılık geldi. Flow, yılın ilk ayında yaklaşık 61,93 milyon dolarlık satış sağladı.

Aralık 2020’den bu yana ilk kez (869.161 dolar) aylık satışlarda 15 milyon doların altında bir rakam elde ettikten sonra Flow, Haziran ayında düşük bir noktaya ulaştı ve bu, Ocak ayına göre 50.63 milyon dolarlık bir düşüşe karşılık geliyor.

Satış hacminin yanı sıra, NFT’lerin ortalama satış değeri de bir darbe aldı. Haziran ayı için ortalama satış değeri 22.49 dolardı ve bu, Ocak ayındaki 33.74 dolardan %33’lük bir düşüş demek oluyor.

kaynak:Coınturk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir