2022 yılına güzel bir giriş yapamayan Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri sert düşüşler yaşadı.

Kasım 2021’deki 69.000 dolarlık ATH’sinden epey uzak olan Bitcoin Temmuz ayında yükselişe geçti

.23.000 dolar seviyesinde yatay hareketlerine devam eden BTC, CoinGecko verilerine göre son 7 günde %10 yükseliş kaydetti ve 23.389 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara desteğiyle bilinen SkyBridge Capital’in kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci, MarketWatch’a konuştu.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara desteğiyle bilinen SkyBridge Capital’in kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci, MarketWatch’a konuştu.

Bitcoin’de Dip Bulundu!”

Kripto para şirketleri Three Arrows, Celsius ve Voyager’in iflas ettikten sonra, kripto paralardaki ayı piyasasının en kötüsünün çoktan geçtiğine inandığını söyleyen Scaramucci, “Bitcoin zaten dibi gördü” dedi.Bitcoin’in daha da düşmesinin mümkün olduğu görüşünü bir kez daha dile getiren ünlü CEO, sözlerine şu şekilde devam etti:

Sistemin kaldıracının temizlendiğine inanıyoruz.Bu bağlamda yaşanan döngüde 17.500 dolar civarındaki seviyenin mevcut döngü için en düşük seviye olduğunu ve bu seviyenin altına düşeceğini düşünmüyorum.BTC’nin benimsenmesi, cüzdanların sayısı, kullanım durumları ve cüzdanların büyüme sayısına dayalı verilere ve adil piyasa değeri ölçümlerimize göre, şu anda Bitcoin için adil piyasa değerinin yaklaşık 40.000 dolar olduğunu düşünüyoruz.”

Etherum (ETH) ve Bitcoin‘e olan inancını yineleyen Scaramucci, mevcut piyasa şartlarına bakıldığında BTC’nin hemen yükselmesini beklemediğini belirtti.

Fonlarımıza nakit girişi artarken BTC ve ETH’nin net alıcılarıyız.Çünkü bunların temelde düşük değerde olduğunu ve teknik olarak aşırı satıldığını düşünüyoruz.Ancak yine de, makroekonomik belirsizlikler göz önüne alındığında, Bitcoin’in fiyatının doğrudan yükselmesini beklemiyoruz. Zira bunlar volatil varlıklardır.”

Haber kaynağı : Bitcoinsistemi

https://www.bitcoinsistemi.com/unlu-ceo-bitcoinin-adil-degerini-acikladi-btc-ve-bu-altcoinde-net-aliciyiz-dedi/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir