Lider kripto Bitcoin (BTC), ayı piyasasında 20 bin doların etrafında mücadele ediyor. Bununla birlikte, her yukarı yönlü hamlesi kısa sürüyor ve yeniden aşağı kayıyor. Bitcoin boğaları, bir bakıma Sisyphos’un kaderini yaşıyor. Bu durumu fırsat bilen bir kripto şüphecisi, Bitcoin için kıyamet kehanetinde bulunuyor.

Peter Schiff’e göre, Bitcoin için umut yok!

Altın böceği, milyarder Peter Schiff, lider kriptonun 20.000 dolar civarında konsolide oluyor görünmesine rağmen uzun süreli bir çöküşe hazır olduğunu ileri sürüyor. Bitcoin 18.000 dolara düştükten sonra hafifçe toparlanmayı başardı. Hatta 20 bin doların üzerine çıktı. Bu yüzden, piyasanın bir bölümü fiyat hareketinin toparlanmanın bir parçası olduğuna inanıyor. Bununla birlikte Schiff’e göre, bu yanlış bir güven duygusuna dayanıyor. Altın böceği ve anti-Bitcoin Schiff, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin, 20.000 doların altına düştüğünden beri yatay bir seyir izledi. Ancak toparlanmadı. 20.000 dolar civarında çok fazla satış var. Hâlâ o seviyeden satın almaya çalışan bazı insanlar da var. Bu yüzden onu 20.000 doların hemen altında satın almaya çalışan insanlar ile 20.000 doların üzerinde satmak isteyen insanlar arasında bir tür savaş var. Ancak, bunun sizi yanlış bir güven duygusuna çekmesine izin vermeyin!

Kıyamet kehaneti: “BTC 5.000 doları vuracak”

Bununla birlikte milyarder yatırımcı, Bitcoin’in sıfıra düşme yolunda olduğunu iddia ediyor. Bu nedenle, yatırımcıların konsolidasyona rağmen onu bir umut olarak görmemesi gerektiğini kaydediyor. Schiff, Bitcoin’in muhtemelen 10.000 dolara ve ardından 5.000 dolara gideceğini ileri sürüyor. Schiff, varlığı bir aldatmaca olarak nitelendirmeye devam ediyor. Bu nedenle de kurumların artık Bitcoin’e girmediğini söylüyor. Bu görüşlerini ise şu şekilde izah ediyor:

Ancak dip, bu piyasanın da altına düşecek. Çünkü geçici olarak düşmeyi durdurdu. Biliyorsunuz ayı piyasalarının yaptığı şey budur. Seni orada bir nevi tuzağa düşürürler. Size diplerin geldiğine dair sahte bir umut vermeye çalışıyorlar. Sonra bir büyük adım daha atıyoruz ve bilirsiniz belki de 10.000 dolar civarında çok fazla zaman harcayacağız.

Bitcoin gerçekten de bir değer deposu mu?

Bildiğiniz üzere Bitcoin, geçen yıl Kasım ayında yaklaşık 69 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, 2022 Bitcoin’e çok da uğurlu gelmedi. Yüksek enflasyon, tüm dünyanın problemi haline geldi. Enflasyonu kontrol altına almak isteyen merkez bankaları başta Fed olmak üzere faiz artışlarına başladı. Fed’in sıkılaşmaya başlamasıyla BTC, sert düşüşler gördü. Bu yüzden Peter Schiff, BTC’nin bir değer deposu olarak durumunu sorguluyor. Yatırımcıları altın ve dolar gibi diğer varlıkları tercih etmeye davet ediyor.

Bu arada altın böceği, Bitcoin’in en büyük kazananlarının satıcılar olduğunu ve alıcıları kaybedenler olarak nitelendiriyor. Daha önce Schiff, Bitcoin sahiplerine, “enayi rallisi” olarak adlandırdığı şeyde geçici olarak kazandıktan sonra varlığı satmaları için meydan okudu.

Kaynak: kriptokoin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir