Ünlü NFT Pazarı OpenSea’de Veri İhlali: İşte Sızdırılanlar!

Günlük hacimlere göre en büyük NFT pazarı olan opensea, e-posta sağlayıcısı Customer.io sebebiyle oluşan bir veri ihlaline işaret etti. Pazaryeri, bir Customer.io çalışanının, müşteri e-posta adreslerini indirdiğini aktardı. Ardından harici bir tarafla paylaşarak erişimlerini kötüye kullandığını söyledi. İşte detaylar…

Opensea kullanıcılarının e-postaları, bilinmeyen bir tarafa aktarıldı

NFT pazaryeri Opensea’nin e-posta sağlayıcısı Customer.io’da bir çalışan, Opensea müşterilerinin mailini kötüye kullandı. Platform veya haber bülteni için e-postasını pazaryeri ile paylaşan müşterilerin ihlalden etkilendiği tahmin ediliyor. OpenSea, ihlalin ardından olası kimlik avı girişimlerine karşı uyardı. nft pazarı bir blog yazısında, ihlal konusunda şu anda kolluk kuvvetleriyle temas halinde olduğunu belirtti. Bir soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Mart ayında, Customer.io ile karşılaştırılabilir bir hizmet olan Hubspot, saldırıya uğramıştı. Müşterilerin kullanıcı adlarını, telefon numaralarını ve BlockFi, Swan Bitcoin, NYDIG ve circile üzerindeki e-postalarını ifşa etti. Bu platformların müşterilerinin adları, telefon numaraları ve e-posta adresleri bilinmeyen bir tarafa verildi. OpenSea, bilgisayar korsanlarının OpenSea.io veya OpenSea.xyz’e benzeyen domain’lerden gelen e-postalar aracılığıyla OpenSea müşterileriyle iletişim kurmaya çalışabileceği konusunda uyardı.

NFT pazarı Opensea’de birden fazla hack gerçekleşti

En son veri ihlali, bu yıl OpenSea ve müşterilerine yönelik ilk büyük saldırı değil. Bildirildiği üzere Mayıs ayında hackerlar, nft pazarının Discord sunucusunun güvenliği ihlal etti. Sunucu, kimlik avı saldırılarıyla dolup taştı. Saldırıda birkaç kullanıcı cüzdanı olumsuz etkilendi. Ocak ayında, platform şimdiye kadarki en kötü saldırılarından birini gördü. Bilgisayar korsanlarının, sahiplerinin izni olmadan NFT’lerini satmasına izin verdi.

Pazar, müşterilerine yaklaşık 1.8 milyon dolar geri ödeme yaptı. Bu sırada, saldırının genel etkisi belirsizdi. Platform, dolandırıcılığı önlemek adına, güvenlik önlemlerini yakın zamanda sıkılaştırmıştı.Opensea için son veri ihlali buna rağmen gerçekleşti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir