Ethereum (ETH) geçen hafta büyük oranda değer kaydetti. Lider altcoin, Fed’in faiz artırımına ve negatif GSYİH raporuna rağmen 1.774dolara yükselmeyi başardı.

Birleştirme: Ethereum, Bu Seviyelere Ulaşabilir

ETH , güçlü temeller ile yatay yönde hareket ederken, yatırım stratejisti ve makroekonomi uzmanı Raoul Pal, Ethereum rallisinin devam edeceğini ve fiyatın 2.000 doları geçeceğini iddia etti. Analiste göre, hedge fonları, perakende ve kurumsal yatırımcılar Ethereum’a yöneliyor. Raoul Pal, bugün paylaştığı bir tweet’te kripto paraların diğer varlıklardan daha iyi performans göstereceğini belirtti. Özellikle Ethereum, Birleştirme güncellemesi ve ekosistemdeki hareketliliğin artması nedeniyle Bitcoin’den (BTC) daha güçlü görünüyor. Genel kanaat, piyasaların kötü makro koşullar nedeniyle düşük seviyeleri tekrar test edebileceği yönünde. Güncel raporlara göre, kripto para yatırımcıları son dönemdeki çöküş esnasında satış yaptı. Raoul Pal, hedge fonları, perakende, kurumlar ve aile ofislerinin tekrar piyasaya yöneleceğini vurguladı.

Yatırım uzmanı, Ethereum’un 1.500 dolarlık psikolojik seviyenin üzerinde güçlü kalması ve daha da yükselmesi bekleniyor. Hedge fonları şimdiden Ethereum’a yatırım yapmaya başladı. Uzmana göre, ETH’nin kısa vadede 1.800 geçmesi ve 2000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşması bekleniyor. 1.800 dolar seviyesinin üzerindeki ETH, büyük olasılıkla perakende ve kurumsal yatırımcıları çekecek. Birleştirme öncesinde veya sonrasında Ethereum, 2200-2300 dolar aralığına yükselecek. Daha sonra, makro faktörlere bağlı olarak, Birleştirme sonrası keskin bir düzeltme ve tekrar istikrarlı bir ralli görülebilir.

Makroekonomik Şartlar, Hala Belirleyici Unsur

Raoul Pal’a göre bu noktada makro şartlar belirleyici olacak. Para arzının bir ölçüsü olan Global M2 metriği arttıkça kripto piyasasındaki likidite artacak. Bu metrikteki artış, yılın ikinci yarısında artan kripto fiyatlarına işaret ediyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Birleştirme’nin henüz ETH fiyatına yansımadığını ifade etti. Birleştirme, Ethereum fiyatı için önemli bir rol oynayacak. Ancak Raoul Pal, son 3 yılda ETH ekosisteminin büyük işler başardığına inanıyor.

HABER Kaynağı: COINTURK

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir