Mahkeme, Vauld’dan sırasıyla iki ve sekiz hafta içinde alacaklılarla nakit akışını ve hesap bilgilerinin yönetimini paylaşmasını istedi.

Bloomberg News’in 1 Ağustos’ta bildirdiğine göre, geçen ay müşterilerin para çekme işlemlerini durduran kripto platformu Vauld, alacaklılara karşı Singapur Yüksek Mahkemesi’nden üç ay boyunca koruma sağladı.

Vauld’un ana şirketi Defi Payment Ltd., mahkemeden altı aylık bir moratoryum talep etmişti. Ancak mahkeme, 7 Kasım’a kadar sürecek olan yalnızca üç aylık bir moratoryum verdi.

Moratoryum, Vauld’a, moratoryum kaldırılana kadar şirkete karşı yasal işlem yapamayacak olan 147.000 alacaklısına karşı koruma sağlıyor.

Mahkeme, Vauld’un moratoryumunun, firmanın alacaklılarla çalışma konusundaki ilerlemesine bağlı olarak uzatılabileceğini söyledi. Bloomberg’e göre, mahkeme borç verene sorunları çözmek için bir alacaklılar komitesi oluşturmasını emretti ve mahkeme bir sonraki duruşmada ilerlemeyi değerlendirecek.

Mahkeme ayrıca Vauld’dan alacaklılara iki hafta içinde nakit akışı ayrıntılarını vermesini istedi. Haber kaynağının bildirdiğine göre, borç verenin hesap bilgilerini alacaklılarla paylaşmak için sekiz haftası var.

Bloomberg’in bildirdiğine göre, Defi Payments avukatına göre Vauld’un yeniden yapılandırmak, Nexo’nun durum tespitini tamamlamak ve grup şirket hesaplarını uzlaştırmak için moratoryum süresine ihtiyacı vardı.

Vauld CEO’su Darshan Bathija, platformunda para çekme ve alım satım işlemlerini durdurduktan kısa bir süre sonra, borç verenin Nexo ile %100’e kadar satın alma için bir ön sözleşme imzaladığını duyurdu.

Bathija, geçen ay alacaklılara gönderdiği bir e-postada, Vauld’un grup düzeyinde 330 milyon dolarlık varlığa ve 400 milyon dolarlık borcuna sahip olduğunu söyledi. Platform, geçen yıl Temmuz ayında Peter Thiel’in Valar Ventures, Coinbase Ventures ve Pantera Capital’den 25 milyon dolar topladı.

Kaynak:Bankruptcy

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir