Pazartesi günü kripto para borsası Vauld, platformundaki tüm para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerini derhal askıya aldığını bildirdi. Singapur merkezli şirket, mali ve hukuk danışmanlarıyla yeniden yapılandırma seçeneklerini araştırdığını söyledi.

Değişken piyasa koşulları finansal zorluklar için sebep. Borsa ekibi, kripto pazarında devam eden çeşitli nedenlerden dolayı finansal zorluklarla karşı karşıya olduğunu bildirdi. İş ortaklarının maddi sıkıntıları bizi etkiliyor dedi.

Vauld yönetimi, tüm çabalarımıza rağmen mali zorluklarla karşı karşıya olduğumuzu bildirmek istiyor. Bu durum, değişken piyasa koşulları gibi bir çok durumun bir kombinasyonundan kaynaklanmaktadır. Ve kilit iş ortaklarımızın finansal zorlukları kaçınılmaz olarak bizi etkiliyor. Ayrıca önemli miktarda müşteri çekilmesine yol açan mevcut pazar ortamı da oldukça etkili”

Vauld, son iki ayda müşteri çekimlerinin 197,7 milyon dolar olduğunu bildirdi. Para çekme işlemleri, kripto para piyasasının Terraform Lab’ın UST’sinin çöküşüyle ​​tetiklendiği 12 Haziran civarında başladı. Son haftalarda, Celsius ağının duraklayan para çekmeleri ve Three Arrows Capital’in kredilerini temerrüde düşürmesi etrafındaki kriz durumunu daha da kötüleştirdi.

Vauld Yeniden Yapılandırma Seçeneklerini Düşünüyor

Vault yönetimi, olası tüm seçenekleri araştırmak ve analiz etmek niyetinde. Firma bundan sonrası için mali ve hukuk danışmanlarıyla birlikte çalıştığını söyledi. Seçenekler arasında, Vauld’un paydaşlarının çıkarlarını en iyi şekilde koruyacak potansiyel bir yeniden yapılandırma hamlesi de yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir