Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin , bir zamanlar popüler olan bir blok zinciri projesi olan EOS’un kripto topluluğu içindeki eski bir şakayı hatırlatarak “Steroidlerde Ethereum” anlamına geldiğini tweetledi .

Ethereum beyni , çekirdek ekibin “Ethereum’un amatör saflığından ve idealizminden” öğrendiğini ve çok daha yüksek ölçeklenebilirlik ve hıza sahip bir akıllı sözleşme platformu oluşturduğunu söyleyerek projeyi övdü .

Buterin’in sözleri, özellikle geçmişte EOS’u çok eleştirdiği için birçokları için sürpriz oldu. “V, iyi misin?” Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson , Buterin’e yanıt olarak sordu .

EOS, 2018’de ilk madeni para teklifinde ( ICO ) 4,1 milyar ABD doları toplayarak popülerlik kazanan bir akıllı sözleşme platformudur. Saniyede daha yüksek işlem oranı (TPS) sunma kapasitesi nedeniyle proje bir “Ethereum katili” olarak kabul edildi.

Bununla birlikte, yıllar boyunca, kripto EOS’a dayalı bir blok zinciri protokolü olan EOSIO’nun geliştiricisi Block.one’nin , blok zincirine değer katamadığı ve bunun da geliştiricilerin göç etmesine ve blok zincirinin merkezi olmayan blok zincirini kaybetmesine neden olduğu bildirildi. finans ( DeFi ) ve karşılıksız token ( NFT ) patlamaları.

Bu, EOS topluluğunun memnun olmayan üyelerini Block.one’a karşı bir organizasyon kurmaya zorladı. EOS Network Foundation (ENF) olarak adlandırılan kuruluş, Block.one’a isyan etti ve ağ kod tabanını devraldı.

ENF CEO’su Yves La Rose, “geri dönüş yapma” sözü verdi. Buterin’e yanıt olarak, EOS’un “en performanslı blok zinciri” ve “günde 100 milyondan fazla işlemi gerçekleştirebilen” tek blok olduğunu söyledi.

“Teknoloji EOS için bir sorun değil… Ama geçmişte liderlik BÜYÜK bir sorundu” dedi.

Bildirildiği gibi , vakıf kısa süre önce Ethereum Sanal Makinesi ( EVM ) uyumluluğunu EOS’a getiren ve EOS ağındaki geliştiricilerin popüler programlama dili Solidity kullanarak akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir sanal makine olan TrustEVM’yi duyurdu .

Bu arada, 9:28 UTC’de, projenin yerel tokeni EOS, son 24 saatte %2,2 düşüş ve son 7 gün içinde %4 artışla 1 USD’den işlem görüyor. Madeni para, Nisan 2018’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 22.71 USD’den %95,6 düştü. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir