XRP, Amici statüsünü koruma hakkını kazandı , bu XRP sahipleri için büyük bir rahatlama. Yargıç Torres, SEC’in amici statüsünü iptal etme hareketini reddetti. Bunun dışında, Yargıç Torres ayrıca avukat John E Deaton’ı daha fazla yargılama yapmaktan men etti.

Mektuba göre, “Amici şu anda bilirkişi yarışmasına katılamaz, ancak özet kararda SEC’in uzmanına kısa endişeler için başvuruda bulunabilir”. Ripple vs. SEC davasındaki en yeni gelişme, bir savunma avukatı ve resmi federal savcı olan James K. Filan tarafından paylaşıldı.

Tartışmasız gerçeklere ilişkin beyanların ve özet kararın verilmesi için başvuru tarihi 13 Eylül 2022’dir. Yargıç Torres’e gönderilen mektupta davacılar, amici statüsünün kaldırılmasını talep etmişti. Ek olarak, SEC şunları da belirtti:

Movants’ın Önergesi reddedilmeli ve Mahkeme’nin amici görünümüne izin verme veya reddetme konusundaki geniş takdir yetkisi uyarınca. Deaton’ın ek başvuru yapması veya bu davaya katılması yasaklanmalıdır. SEC, Deaton’ın ve takipçilerinin son davranışlarının ışığında Mahkeme’den daha fazla yardım isteyebilir.

XRP Avukatı Davada Kalıyor mu?

Mart 2021’de, John Deaton liderliğindeki bir grup XRP sahibi bu davaya dahil olmak için bir dava açmıştı. Bu girişim geçen Ekim ayında mahkeme tarafından kabul görmedi. John Deaton bu davayı sürdürmeye devam etti ve SEC’in eyleminin toplumda sorunlara yol açtığını iddia eden Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Üyelerine başka bir mektup yazdı.

James Filan bu galibiyet haberini Twitter üzerinden paylaştı. Ayrıca John Deaton’ın artık davada kalmasına izin verileceğini belirtti.

Mahkeme kararlarında ayrıca Ekim 2021’de tacirlerin amici curiae olarak hareket etmelerine izin verildiğinden bahsedildi. Ayrıca kendilerine bu davaya ilişkin yasal konular hakkında bilgi vermelerine izin verildi. Yardım, özellikle olumsuz hareketler sırasında yardımcı olabilir.

Yargıç Torres’in Kararı Son Derece ‘Adil ve Adil’

John Deaton, topluluğun kararı takdir etmesi ve saygı duyması gerektiğini düşündüğü için bu karara olumlu tepki verdi.

Deaton ayrıca Yargıç Netburn’ün kararının keşif aşamasında adil ve tarafsız olduğunu da sözlerine ekledi.

Avukat ayrıca, komisyonların Oakland’daki token sahiplerine bir uzman raporu hazırladıkları için itiraz etmediğini belirtti. Bunun nedeni, XRP sahiplerinin Ripple’a karşı çıkmasıydı.

Ancak bu son gelişme, XRP sahiplerini rahatlattı.

Bahsedilen bir XRP sahibi,

Bu kesinlikle bir kazanımdır. J. Torres, Amici’nin Daubert’in katılımı talebini reddetse de, SJ katılımı ile aynı amaca ulaşılacaktır. Doody’nin raporuna erişimini dolaylı olarak reddetse de, SEC bu sorunu yeniden kaybetti: Daubert hareket redaksiyonları.

Topluluk üyelerinden bazıları, Yargıç Torres’in Hareketlerin Reddi’nin XRP sahiplerine sorunlara yol açtığını ancak bunun bir kazanç olduğunu çünkü amici statüsünün bozulmadığını belirtti.

XRP, dört saatlik grafikte 0,33 $ olarak fiyatlandırıldı

Kaynak:bitcoinist

XRP Just Won Their Right To Keep The Amici Status

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir