Kripto para borsası Bitstamp, Perşembe günü bir tweet ile bir dizi yeni listeden çıkarmayı duyurdu .

11 Ağustos’tan itibaren, borsa kullanıcıları XRP tokenini Ethereum ağının üzerinde çalışan popüler bir stabilcoin olan Paxos Standard (PAX) ile takas edemeyecek.

Bitstamp toplamda 14 kripto para çifti desteğini durduracak. Kullanıcılar artık sterlin karşısında Bitcoin Cash (BCH) ticareti yapamayacak. LINK/ETH çifti de dikkate değer liste dışı bırakmalar arasında yer alıyor.

Avrupa’nın en büyük kripto para borsası olan Bitstamp, yukarıda bahsedilen çiftler için desteği neden durdurmaya karar verdiğini tam olarak belirtmedi. Bir ticaret çiftinin listeden çıkarılmasının kalıcı bir karar olduğuna dikkat edilmelidir.  

Borsa, işlem çiftlerini performanslarına göre rutin olarak gözden geçirdiğini belirtti. Listeden çıkarmalarla ilgili kararları da son piyasa gelişmelerinden etkilenmektedir. Kullanıcılar, listeden çıkarılan işlem çiftleri için işlem geçmişlerini görmeye devam edebilir.   

25 Aralık 2020’de Bitstamp, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’ı mahkemeye vermesinin ardından ABD müşterileri için XRP ticaretini ve mevduatını durduracağını duyurdu. Coinbase, Binance.US ve onu takip eden diğer büyük isimlerle birlikte tartışmalı tokeni ortadan kaldıran ilk büyük kripto para borsası oldu.

Bununla birlikte, tartışmalı kripto para birimi, ABD dışında hala geniş çapta işlem    görmektedir.Token listelemelerine yönelik muhafazakar yaklaşımıyla tanınan Bitstamp, bu Haziran ayının başlarında en önde gelen meme paralarından biri olan Shiba Inu’yu (SHIB) eklediğini duyurdu.

Mayıs ayında, en uzun süredir devam eden kripto borsası, JB Graftieaux’u yeni küresel CEO’su olarak atadı.

Kaynak:u.today

https://u.today/xrp-pair-to-be-delisted-by-bitstamp-exchange

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir