Kripto katılımcılarının değişken bir piyasaya alıştığını söylemek doğru olur. Kripto jetonlarıyla birlikte, davalar bile haftalık olarak yeni gelişmeler görmeye devam ediyor. Bu durumda, SEC ve Ripple – Daubert  meydan okuma baskısı arasındaki bitmeyen dava .

Burada, SEC , Daubert’in meydan okumasıyla bağlantılı olarak bir dosyalamayı imzalama talebini sundu. Bu hamle, XRP sahiplerinin tokeni satın alırken hangi bilgilere ‘makul’ güvendiğini bildiren uzman bir SEC tanığı olan Patrick B. Doody’nin ifadesinin hemen ardından geldi.

‘Maruz Kalmayan’ı Ortaya Çıkarmak

Söylemeye gerek yok, çember ilerledikçe Davalı, SEC tarafından önerilen değişikliklerin çoğuna itiraz etti. Ripple ve diğer sanıklar, Davacı’nın “bu yargılamalarda eşi görülmemiş düzeyde bir gizlilik sağlama, Daubert Önergelerinde sunulan beş uzman tanığa ilişkin tüm tanımlayıcı bilgileri mühürleyerek” talebine karşı çıktılar.

Avukat James Filan , 26 Temmuz tweet’inde bu gelişmenin altını çizdi .

Blockchain şirketi, SEC’in son talebini “dar bir şekilde uyarlanmışın tersi” olarak buldu. Bu bağlamda, Daubert meydan okumasıyla bağlantılı olarak dosyalama detaylandırıldı,

“Tarafların Dauber Önergelerinin çözümlenmesinde bu tür bilgilerin merkezi olmasına ve bu bilgilerin bir kısmına rağmen, SEC’in önerdiği tüm uzmanlarının kimliğini, eğitim geçmişini, istihdam geçmişini, yayınlarını ve mesleki bağlantılarını kamuoyundan tamamen gizleyeceklerdir. zaten halka açık.”

SEC hiçbir dava göstermedi. Aslında, dosyaya göre, “Davalılar, bir mahkemenin bir Daubert hareketine karar verme bağlamında bir uzman tanığın kimliğini ve niteliklerini mühürlediği hiçbir şeyin farkında değil”. Dolayısıyla, Mahkeme ilk olma davetini reddetmelidir.

Ayrıca, Ripple’ın yöneticileri, Davacı’nın spekülasyonlarından ayrı olarak, mevcut kanıtların uzmanların kimliklerinin açıklanmasının daha önce belirtilen sonuca sahip olmayacağını öne sürdüler.

Ripple , bunun yerine, SEC’in talep için gerekçesinin, Yargıç Netburn’ün üç emrine tek bir özette itiraz ettiğini savundu.

İtiraz, Lordum

XRP meraklılarının bu davayı övdüğü gibi, Davacı da gerçekten hızlı davrandı ve yanıt verdi. SEC, Ripple Davalılarının uzman zorluklarıyla bağlantılı olarak mühürleme hareketine muhalefetini sundu.

Davalı, tarafların talepleri ile bağlantılı olarak sunulan beş kategorideki bilgiyi mühürlemeye çalıştı.

Bu, Ripple’ın finansal verilerini ve Ripple ile üçüncü taraflar arasındaki belirli sözleşmelerin şartlarını içeriyordu. Ayrıca, taraf olmayanların kimlikleri, eski Ripple çalışanları ve belirli kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler.

SEC, üçüncü, dördüncü ve beşinci kategorilerin mühürlenmesine karşı değil, ancak Daubert davasıyla bağlantılı dosyalamaya göre “ilk iki kategoriyle ilgili olarak, Davalılar kamu erişiminin önemli karinesinin üstesinden gelemezler”.

Kalabalık nasıl tepki verdi? SEC’in amansız geri dönüşlerinden rahatsız ve rahatsız. Ancak başka bir avukat olan Jeremy Hogan , kilit Davalı temsilcilerinden birine destek verdi.

Kaynak:ambcrypto.com

XRP lawsuit: Daubert challenge edition sees new ‘exposing’ updates

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir